Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Corvus 2021.1.0: Vylepšený budík, otváranie odkazov z mailov a podpora pre dokumenty v rôznych formátoch

V týchto dňoch sa k vám dostáva nová verzia aplikačného setu Corvus pre operačný systém Android s označením 2021.1.0. Prináša stopky, časovač, hlásenie času, nové funkcie budenia a mnoho ďalšieho.

Nové časové funkcie

V novej verzii Corvusu si teraz môžete nastaviť niekoľko budíkov. Môžete mať jeden na pracovné dni a iný na víkend. Každý môže mať vlastný vyzváňací tón. A navyše si môžete nastaviť aj taký, ktorý automaticky spustí internetové rádio.

Corvus vám teraz môže pripomínať čas v pravidelných intervaloch. Niečo ako kukučkové hodiny v Androide. K tomu vám ešte môže rovno povedať, či máte nejaké neprijaté hovory alebo neprečítané správy.

Pribudli aj nové moduly – stopky a časovač. Stopky okrem jednoduchého merania času umožňujú zaznamenávať úseky aj medzičasy a údaje exportovať do súboru. Časovač sa zas hodí pri varení, na prednáškach alebo počas masáže. Okrem odpočítavania môže upozornňovať na uplynutý čas podľa vopred zadaných intervalov. A ak treba, môžete mať spustených niekoľko časovačov súčasne spolu so stopkami a všetko to môžete nechať bežať na pozadí. Ovládanie hlasovými povelmi je samozrejmosťou.

Ak chcete preskúmať nové funkcie, poklepte na hlavnej obrazovke na dátum a čas.

Vylepšené čítanie kníh

Doteraz ste mohli do Corvusu sťahovať knihy z rôznych knižníc. Stávalo sa však, že ste stiahnuté knihy nemohli otvoriť. To je už minulosť. Corvus si teraz poradí napríklad s formátom pdf a to aj v prípade, že je zaheslovaný. Takisto otvorí formáty RTF, DOC, DOCX, PPT, PPTX, epub a pár ďalších.

Odkazy otvoríte už aj z mailov

Toto je pravdepodobne najviac žiadaná novinka posledných mesiacov. V novej verzii Corvusu môžete odkazy otvárať priamo z e-mailov. Stačí na odkaze urobiť gesto 1-shift poklepanie. Navyše, funguje to aj na telefónnych číslach a e-mailových adresách, takže si ušetríte kopírovanie.

Ďalšie novinky:

  • V kontextovej ponuke správcu súborov pribudli nové položky. Súbor môžete nechať otvoriť v inej Android aplikácii, alebo ho môžete rovno z corvusu zdieľať. *V editačných poliach sa zmenili gestá: 1-shift dvojšvih doľava maže text od kurzora po značku. Gesto 1-shift dvojšvih doprava kopíruje text od kurzora po značku.
  • Ak dostanete v sms správe kód z banky, ktorý si chcete hláskovať foneticky, znak pod kurzorom foneticky vyhláskujete gestom 2-shift klepnutie.
  • Pridaná podpora pre zrkadlové servery databázy internetových rádií. Toto by malo pomôcť vyriešiť občasnú nedostupnosť rádií.

Celý zoznam zmien nájdete na stránke corvuskit.com. Pri tejto príležitosti chceme upozorniť aj na portál Hovoriace mobily. Tu postupne pribúdajú audio, video a textové návody k aplikačnému setu Corvus i k prostrediu Android.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.