Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Programy na hranie spoločenských hier pre nevidiacich

Na internete existujú programy na hranie spoločenských hier, ktoré však nie sú v Slovenčine. Na to, aby ste spoznali aj iných nevidiacich z iných krajín a zdokonalili sa v cudzom jazyku vám tieto programy môžu pomôcť. Môžete si zahrať spoločenské hry, ako Monopoly, Uno, alebo aj Šach. Dnes si porovnáme dva najznámejšie programy.

RS games client

RS games client je prvý softvér pre nevidiacich na hru spoločenských hier. Môžete si na ňom zahrať tradičné spoločenské hry, ako sú napríklad Monopoly, Uno, či Blackjack (západná verzia hry Oko), tak aj hry pre dospelých. Na to, aby ste sa mohli zaregistrovať pre hranie hier, musíte si stiahnuť RS games client a z menu programu vybrať možnosť create account. Prihlasovací účet si vytvoríte priamo v programe. Po overení e-mailu si môžete zahrať vašu obľúbenú hru. Pri tomto programe je potrebná znalosť Angličtiny. Ak prvý krát spustíte ľubovoľnú hru, musia sa stiahnúť všetky zvukové súbory pre zvolenú hru. Po menu programu sa pohybujete klasickými šípkami. Skratky home a end slúžia na preskočenie na začiatok a koniec histórie. Po histórii sa pohybujete klávesami page up a page down. Každá z hier má svoje vlastné klávesové skratky, ktorých zoznam aj s pravidlami získate po stlačení kombinácie ctrl+f1.

QuentinC’s gameroom

Quentin C’s Playroom (alebo Gameroom) je program na hranie spoločenských hier. Okrem hier, ako sú napríklad Monopoly, Uno či 1000 miles, si môžete zahrať aj Šach či Domino. Môžete si dokonca vytvoriť Free table (voľný hrací stôl) bez akejkoľvek hry, kde môžete četovať s vašimi kamarátmi. Program je dostupný aj v iných jazykoch, napríklad vo Francúzštine, Španielčine, Taliančine, Ruštine, Nemčine a Portugalčine. Časť programu tvorí aj diskusné fórum, kde sa diskutuje o rôznych témach, alebo sa tam môžete dozvedieť aj o turnajoch, ktoré organizujú hráči Gameroomu. Ak chcete hrať hry v programe Quentinc’s Game room, musíte sa zaregistrovať na stránke Quentin C’s Game room a kliknúť na tlačidlo create account. Po potvrdení vášho e-mailu si program stiahnite a môžete začať hrať rôzne hry, diskutovať s vašimi priateľmi, alebo spoznávať nových ľudí. Program je rozdelený do štyroch sekcií, medzi ktorými sa pohybujete klávesami tab a shift+tab. Sekcie sú nasledovné: Menu, chat a history. Sekcia Menu slúži na vykonávanie rôznych operácii v programe, ako napríklad na pohyb po samotných ponukách programu, či na hranie hier. Sekcia chat slúži na posielanie četových správ a history je história všetkého, čo sa v programe stane. Po menu sa pohybujete šípkami a príkazmi home a end. Pravidlá hier sa nachádzajú na webovej stránke Playroomu. Pravidlá hry vyvoláte klávesovou skratkou ctrl+f1. Samotnou klávesou f1 si vypočujete klávesové skratky, ktoré používate v hre.

Záver

RS games client aj Quentin C’s gameroom sú veľmi dobre prístupné s čítačmi obrazovky Jaws a NVDA. RS games client je prístupný aj pre operačný systém Mac, v prípade Gameroomu aj RS games klienta jestvuje aj webová verzia, ktorú môžete používať cez váš internetový prehliadač.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.