Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Rozšírenie NVDA – Služby na pozadí

V našom pravidelnom seriáli prinášame články o užitočných doplnkoch NVDA, ktoré výrazne rozširujú jeho funkcionalitu . Dnes si predstavíme dva z nich, pomerne nenápadné, ale zato veľmi šikovné, bežiace na pozadí.

Vylepšenia prístupnosti pre Windows 10

Doplnok si obvyklým spôsobom stiahneme a nainštalujeme zo stránky rozšírenia. Toto rozšírenie autorského tímu Josepha Leea a Dereka Riemera sa nachádza na stránke s overenými doplnkami NVDA a pomocou obsiahnutých aplikačných modulov výrazne zlepšuje interakcie čítača NVDA predovšetkým s modernými aplikáciami systému Windows 10. Uľahčí sa tak práca s aplikáciami ako Pošta, Kalkulačka, Počasie, Mapy, Ľudia… Detailný popis týchto vylepšení je na stránke rozšírenia.

Aktualizácie doplnkov

Ako už samotný názov doplnku napovedá, rozšírenie sa stará o to, aby boli nainštalované rozšírenia čítača vždy aktuálne. Zabezpečuje ich funkčnosť a kompatibilitu s aktuálnou verziou NVDA. Tento doplnok vyšiel z programátorskej dielne Josepha Leea, neustále beží na pozadí a vykonáva automatizovanú kontrolu aktualizácií nainštalovaných doplnkov.

Inštalácia a použitie

Doplnok stiahneme a nainštalujeme štandardným spôsobom zo stránky s overenými doplnkami. Pri prvom spustení vykoná kontrolu doplnkov a ponúkne nám zoznam tých, pre ktoré je dostupná novšia verzia. Doplnky, ktoré chceme aktualizovať, začiarkneme a stlačením tlačidla „aktualizovať“ proces zavŕšime.

Nastavenia

Aktualizačný nástroj si môžeme prispôsobiť. Príslušné nastavenia sú ukryté v menu NVDA/možnosti/nastavenia. V kategórii Aktualizácie doplnkov sú k dispozícii tri položky: – začiarkávacie pole, ktorým určíme, či sa nainštalované doplnky budú kontrolovať a aktualizovať – zoznam doplnkov, kde odčiarkneme tie, ktoré aktualizovať nechceme – položky, z ktorých vyberieme a začiarkneme doplnky, pri ktorých máme záujem aj o vývojárske testovacie verzie

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.