Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Thunderbird: jednoduchá práca s viacerými poštovými účtami

Používate viacero poštových účtov a už vás unavuje neustále prepínanie medzi nimi, aby ste si prezreli doručenú poštu? Aplikácia Thunderbird od spoločnosti Mozilla umožňuje zobrazenie obsahu všetkých priečinkov s doručenou poštou na jednom mieste.

Ako nastaviť zobrazenie doručených správ

Zobrazenie, ktoré na jednom mieste zobrazuje obsah priečinkov s doručenou poštou zo všetkých definovaných emailových účtov, sa nazýva Zoskupenie alebo v anglickej verzii Unified.

Prejdeme do hlavnej ponuky Thunderbirdu (ľavý Alt) a v ponuke Zobrazenie > Priečinky potvrdíme položku Zoskupenie. V anglickej verzii View > Folders > unified.

Ako sa zmení zobrazovanie správ

Správy z priečinkov Doručená pošta alebo Inbox zo všetkých definovaných účtov sa zobrazujú na jednom mieste v zozname správ. Zoznam prechádzame štandardne šípkami nahor alebo nadol.

Na mieste, kde sa zobrazoval zoznam priečinkov a nim priradených priečinkov sa teraz zobrazuje zoznam začínajúci položkou Zoskupené s podpriečinkami pre jednotlivé účty. Na druhej úrovni tu nájdeme priečinky Inbox, Archives, Send a ďalšie priečinky. Na nižších úrovniach nasledujú jednotlivé mailové účty, no bez možnosti vnorenia do ich priečinkov.

Za skupinou Zoskupené nasleduje už dobre známe zobrazenie emailových účtov s ich podpriečinkami.

Návrat späť

Ak chceme zobrazenie vrátiť späť do pôvodnej podoby, odznačíme položku Zoskupiť (Unified) v hlavnej ponuke Zobraziť > Priečinky (View > Folders)

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.