Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Ako otvárať webové stránky priamo z plochy iPhonu

Nejeden z nás sa stretáva s výzvou, ako sa rýchlo dostať k často navštevovanej webovej stránke. Aplikácia Safari síce ponúka možnosť vytvárania záložiek, ale tu si popíšeme ešte jednoduchší spôsob.

Popis nám zaslal náš čitateľ Milan Antal, ktorému týmto ďakujeme za zaujímavý a užitočný návod.

Touto otázkou sa zaoberám od doby, keď som si kúpil mobilný telefón iPhone od spoločnosti Apple. Je síce možnosť použitia tlačidiel Taby a Zobraziť záložky v internetovom prehliadači Safari, no odkazy sa tu menia a pre nevidiaceho to nie je príliš prehľadné. Keď som sa pýtal iných používateľov, všetci tvrdia, že sa to nedá. Ponúkam vám svoje riešenie, aké som používal ešte v mobilnom telefóne Nokia. Odkazy sú tu zoradené tak, ako si ich uložíte a nemenia poradie. Prišiel som na to možno náhodou, no vraví sa, že pripravenému šťastie praje. Po viacerých skúškach som dospel k tomuto riešeniu:

  1. V aplikácii Safari otvorte internetovú stránku. Prejdite na jej koniec a z panela nástrojov vyberte tlačidlo Zdieľať.
  2. Po potvrdení tlačidla Zdieľať sa dostanete na novú stránku. Vyberte a aktivujte tlačidlo Pridať na plochu.
  3. Teraz môžete zmeniť názov stránky (v našom prípade napr. na SKN Levoča). Po potvrdení tlačidla Pridať, na ploche pribudne ikona pre rýchly prístup k tejto stránke z predvoleného internetového prehliadača. Nájdete ju na druhej, respektíve ďalšej ploche s voľným miestom pre ikonu, tam, kde sa ukladajú novo nainštalované appky.
  4. Ak máte vytvorené aspoň dva rýchle odkazy, môžete ich preniesť na hlavnú plochu. Všimnite si, že keď ukladáte naraz viac odkazov alebo appiek, ponúkne vám mobil okrem Prilepiť pred a Prilepiť za, aj tretiu možnosť, Vytvoriť nový priečinok.
  5. V priečinku si môžete odkazy usporiadať podľa svojich predstáv. Na konci zoznamu odkazov je číslo, ktorým si volíte podstránku, to je ďalšia výhoda. Na každú podstránku si môžete ukladať odkazy, napr. noviny, slepecké stránky, atď.

Nech sa vám dobre a rýchlo vyhľadávajú a otvárajú internetové stránky!

Milan Antal

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.