Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Eurofly 3 prichádza 20.1.2024

Avizované letné uvoľnenie verejnej beta verzie leteckého simulátora Eurofly 3 sa neočakávane oneskorilo o pol roka, čo do určitej miery mohlo vyvolať rozčarovanie v radoch niektorých nedočkavých fanúšikov. Prečo sa tak stalo, keď už vyzeralo, že uvedenie Eurofly 3 do virtuálneho priestoru je takpovediac na spadnutie, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

O príchode Eurofly 3 sme písali v článku Ako získať slušný nadhľad alebo Eurofly 3

Ďalší vývoj priniesol viac funkcií, viac reality

Za všetkým je neustála snaha hlavného vývojára Štefana Kissa prísť s čo najväčším počtom vylepšení, nových funkcií a stabilitou programu. Do akej miery sa toto bezpochyby zodpovedné predsavzatie podarilo, posúďme spolu.

Oproti času, kedy bola zverejnená prvá oficiálna slovenská demonahrávka z predvádzajúceho letu došlo vo vývoji Eurofly 3 k ďalšiemu dynamickému rozvoju. Vývojársky tím mal rozpracovaných niekoľko riešení zatraktívňujúcich Eurofly 3, ktoré v čase zverejnenia demoletu boli uložené zatiaľ len v predstavách vývojára programu alebo rozpracované v jeho vývojovom prostredí v počítači.
Ako však ukázala testovacia fáza, ich implementácia a doladenie si vyžiadali viacej času, než sa pôvodne počítalo. S novými nápadmi, ktoré zjednodušujú výuku lietania, prišli noví členovia testersko-prekladateľského tímu, čo však tiež „zatriaslo“ harmonogramom práce. Odignorované neboli ani nápady a pripomienky z komunity nadšencov, na popud ktorých boli prepracované niektoré letecké rutiny tak, aby zodpovedali realite. No a čo sa za ten polrok vývoja v Eurofly 3 zmenilo?

Zvukový redizajn, letecké rutiny a účinná nápoveda

Celý program prešiel kompletným zvukovým redizajnom, ktorí majú na svedomí guatemalskí spolupracovníci Jose Ignacio Triay a Cal Eidson zaoberajúci sa zvukovým inžinierstvom. Tešiť sa môžete na realistické zvuky prúdových i vrtuľových motorov lietadiel, pričom každá značka znie inak. Nový aranžmán si všimnete hneď pri Úvodnej zvučke i hudobných podmazoch. Veľmi pestré sú efekty rozhrania programu, palubných systémov a zmenami prešli aj zvuky mapy. Keďže v novom Eurofly 3 je zapracovaný aj členitý terén, bol prepracovaný systém výcvikového režimu tak, aby začínajúci piloti mohli úspešne absolvovať svoj výcvik na jednoduchších letiskách. Vypočuté boli hlasy kompetentných leteckých nadšencov, takže bol úplne prepracovaný spôsob pristávania, čo v praxi znamená, že piloti budú pristávať realisticky so zrovnaným lietadlom riadeným dopadnutím na dráhu a už nie so skloneným nosom lietadla. Do lietadiel boli zapracované ďalšie nové aerodynamické prvky, ktoré sa ešte výraznejšie podpíšu na realistickosti vzletov a pristáti. To, čo zdobí Eurofly 3, je ovládanie prostredníctvom klávesových skratiek, a nie je ich málo. Obavy, či je možné si ich všetky zapamätať, sú neopodstatnené. Implementovaná interaktívna kontextová nápoveda je veľmi silným nástrojom, ktorým si piloti dokážu klávesovú skratku pozrieť v zozname, cielene vyhľadať prostredníctvom interaktívnych filtrov, alebo overiť skratku podobne ako je to v nápovede pre čítače NVDA alebo JAWS. Nápoveda pilota situačne navedie cielenými tipmi k plneniu úloh a pokynov.

Ako to celé zvládnuť?

Zmien a noviniek je teda viac než dosť, takže určite prídu vhod tematicky ladené audiotutoriálya sprievodcovia letmi , ktoré od začiatku roka už pribudli na Youtube kanáli tvorcu Eurofly. Samozrejme, sú v slovenčine, ale anglickými audiotutoriálmi sa nezabudlo ani na svetovú komunitu.
No a na záver to najhlavnejšie. Ak vás zaujali tieto novinky a chcete si dopriať nevšedný zážitok z lietania, od 20. januára máte k dispozícii beta verziu launchera, ktorá vás vynesie nad oblaky. Leťte! Svet je váš!

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.