Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Ako prečítať rukou písaný text? Riešením môže byť funkcia Live text v iPhone s iOS 16

Z času na čas riešime triviálnu, no pre nevidiacich nie jednoduchú úlohu. Ako zistiť, čo je napísané na papieri. Ak ide o text vytlačený z počítača či mobilného telefónu a je to klasicky vytvorený text pomocou štandardného fontu písma, s tým si vieme hravo poradiť. Siahneme po skeneri alebo fotoaparáte mobilného telefónu a niektorej z OCR aplikácií. Situácia sa komplikuje, ak ide o rukou písaný text. V prípade, že je napísaný síce rukou ale paličkovým písmom, riešením môže byť funkcia Live text, ktorá je dostupná v mobilných telefónoch iPhone s iOS 15 a vyšším. V prípade, že ide o štandardný rukopis a ešte k tomu aj menej úhľadný (kocúr Miško), tu nám nepomôže žiadna technika. Riešením je požiadať živého človeka, ktorý v tomto ohľade dosahuje najlepšie výsledky v benchmarkovom porovnaní. ?

Live text v iOS

Ide o funkciu rozpoznávania textu na fotografiách alebo obrázkoch, ktorá je dostupná od verzie iOS 15. Použijeme ju nasledovne:

  • Spustíme aplikáciu Kamera a prepneme režim na Live photo.
  • Nasmerujeme objektív na text a počkáme kým Voice Over ohlási „bol detegovaný text“.
  • Prešviháme sa na položku Detegovať text a poklepeme na ňu.
  • Počkáme na odozvu, ktorá je zvyčajne v podobe oznámenia možnosti Kopírovať text. Alebo švihaním po položkách nájdeme dostupné možnosti.
  • Môžme nájsť funkciu Vybrať všetko a po potvrdení aj Kopírovať všetko.
  • Detegovaný text máme vložený v schránke a môžme ho prilepiť niekde do textového poľa. Napríklad v poznámke, textovom dokumente či emailovej správe.

Funkciu podľa článku How to Track a Shipment with Live Text in iOS 16 môžeme využiť aj na sledovanie zásielok prostredníctvom doručovateľských služieb. To je však pravdepodobne dostupné iba v Spojených štátoch amerických.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.