Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google Lens: identifikujeme veci okolo seba, prekladáme a čítame text

Potrebujeme zistiť názov rastliny, zvieratka alebo motýľa. Chceme vyhľadať informácie o predmete, ktorý máme pred sebou, prečítať či preložiť text z cudzieho jazyka na papiery, obrazovke, fotografii alebo inom povrchu? Na všetky tieto úkony nám poslúži aplikácia Google Lens.

Aplikáciu nainštalujeme z Google Play alebo Apple Store. Po nainštalovaní odsúhlasíme používanie fotoaparátu a ak je to potrebné, prihlásime sa do nášho Google účtu.

Ikonu aplikácie nájdeme priamo na jednej z obrazoviek pracovnej plochy. V Android zariadení sa volá Lens v iPhone ju nájdeme pod názvom Google. Majú mierne odlišné používateľské rozhranie, nie je to však nič, s čím by si pozorný používateľ ľahko neporadil. Aplikácia pre Android aj iOS je plne prístupná a poskytuje množstvo užitočných funkcií. Ovládanie je štandardné gestami, ako sme naučení z prostredia operačných systémov alebo inštalovaných aplikácií.

Podrobný popis nájdeme v článku Google Lens: Aplikácia obrovských možností a tak sa na tomto mieste nebudeme opakovať. Môžeme len odporučiť zaradiť si ju do portfólia našej mobilnej výbavy.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.