Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Blokovače reklám: efektívny internet na dosah ruky

Mnohé webové stránky predstavujú každodennú súčasť nášho života. Youtube sa stal vyhľadávanou možnosťou zábavy aj pre nevidiacich a slabozrakých. Aké úžasné je sledovať videá plné informácií. Zaujímavý obsah nás pohltil s nemožnosťou odísť od obrazovky. A prichádza reklama. S čítačom obrazovky sme ju nezvládli preskočiť. Klávesová skratka F5 spúšťa video od začiatku. Hľadáme prvok na preskočenie reklamy a zatiaľ sa prehráva ďalšia. Prejdeme na spravodajské stránky, kde sa situácia ešte zhorší.

Pozreli sme sa na tri rozšírenia. Prvé blokuje reklamy na stránke www.youtube.com. Druhé odstraňuje reklamy, obmädzuje sledovače a ponúka ďalšie funkcie. Tretí doplnok zablokuje reklamy v Edge a nedisponuje ďalšími možnosťami ochrany. S oboma čítačmi to dopadlo výborne.

Stiahni a užívaj – Adblock pre youtube

Rozšírenie stiahneme v obchode s doplnkami pre Chrome. V hlavnej ponuke prehliadača (tlačidlo ľavý alt) stlačíme písmeno r, čím prejdeme k rozšíreniam. Následne aktivujeme odkaz: navštívte internetový obchod Chrome. Kurzor skočí do vyhľadávacieho poľa, kde zadáme Adblock pre Youtube. Za nadpisom výsledky vyberieme popisovaný doplnok z tabuľky. Otvoríme novú podstránku a stlačíme tlačidlo: pridať do Chromu. Na novej karte nájdeme položku s totožnou funkciou a potvrdíme ju medzerníkom. Posledné dialógové okno zobrazí správu o úspešnosti inštalácie. Proces dokončíme opätovným stlačením medzerníka.

S Fair AdBlocker je toho oveľa viac

Prechádzajte webom bez jedinej reklamy. Stiahnite nové rozšírenie pre váš prehliadač. Do vyhľadávacieho poľa v obchode zadáme Fair AdBlocker. Postupujeme rovnako ako v predchádzajúcom prípade. Nasledujúcimi prepínačmi vyberáme obsah, ktorý chceme zablokovať. Predvolene sú všetky začiarknuté. Odporúčame odčiarknuť voľby: vyskakovacie okná a sponzorované odkazy.

AdBlock – najlepší blokovač reklám v Microsoft Edge

Vyhľadajme podobnú funkciu aj v Edge. K obchodu prejdeme už popisovaným spôsobom. Upozorňujeme, že cieľový odkaz sa trochu líši. Klikneme na: otvoriť obchod s doplnkami. Do textového poľa zadáme Adblock – najlepší blokovač reklám a z tabuľky vyberieme výsledok. Pod názvom sa nachádza tlačidlo pridať, ktoré aktivujeme.

Záver

Tento zoznam blokovačov nie je ojedinelé riešenie. Podobných možností, ktoré odstránia internetové reklamy je viac. Microsoft Edge pre iOS ponúka blokovanie reklám na weboch. Stačí ho nainštalovať, otvoriť ponuku prehliadača v spodnej časti obrazovky, zavítať do nastavení, kliknúť na: ochrana osobných údajov a zabezpečenie a zapnúť voľbu blokovať reklamu.

Ak vás téma zaujala a chcete zistiť viac, pozrite si Youtube. Pozor na reklamu!!!

Adblock pre Youtube Fair Adblocker [najlepší blokovač reklám][3] Edge v App Store

3https://microsoftedge.microsoft.com/addons/detail/adblock-najlep%C5%A1%C3%AD-lokov/ndcileolkflehcjpmjnfbnaibdcgglog

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.