Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Corvus 11.0: Užitočný spoločník na cestách

V týchto dňoch k používateľom prichádza nová verzia aplikačného setu Corvus s označením 11.0. Táto verzia prináša najmä novinky súvisiace s navigáciou a cestovnými poriadkami, poteší však aj používateľov čítača obrazovky.

Cestovné poriadky

Cestovné poriadky sa dočkali mnohých vylepšení. V novej verzii si môžete pri vyhľadávaní zobraziť zastávky v okolí podľa GPS, zobraziť naposledy hľadané spojenia, alebo zistiť odchody a príchody spojov pre konkrétnu zastávku. Takisto môžete určiť počet prestupov a vyhľadávať napríklad len spoje bez prestupov. K staniciam si môžete vkladať aj vlastné poznámky, čo môže byť užitočné, ak si napríklad chcete poznačiť, na ktorej strane vystúpiť z vlaku. Poznámky je možné aj zdieľať v rámci siete Môj Corvus.

Vylepšený navigátor

S cestovnými poriadkami je teraz úzko previazaný aj modul navigátor. S Corvusom sa tak viac nemusíte báť, že vystúpite na nesprávnej zastávke či stanici. Trasu vyhľadaného spoja totiž môžete rovno z cestovného poriadku odoslať do navigátora a počas cesty sledovať buď zastávku, na ktorej chcete vystúpiť, alebo aj celú trasu spoja.

Navigátor a aj funkcia Lokalita teraz používa na reverznú geolokáciu službu Nominatim. To znamená, že informácie o bodoch v okolí sú presnejšie a Corvus vie zistiť nie len adresu, ale často aj podnik, pri ktorom sa nachádzate. Pri zobrazení bodov v okolí, hľadaní bodov a generovaní trás je možné okrem máp Google, nastaviť aj OpenStreetMaps. Pri zobrazení bodov v okolí cez OpenStreetMaps je možné zvoliť si aj konkrétnu kategóriu.

Noviniek sa dočkali aj nastavenia Navigátora a možnosti oznamovania. Corvus teraz pri navigovaní oznamuje vzdialenosti v kilometroch a ak vzdialenosť klesne pod jeden kilometer, začne hlásiť vzdialenosť v metroch. Rovnako si môžete nastaviť intenzitu oznamovania najbližšieho bodu samostatne pre chôdzu a pre jazdu v dopravnom prostriedku. Oznamovanie sa môže riadiť vzdialenosťou od aktuálneho bodu a tiež môžete skrátiť alebo predĺžiť interval hlásenia. Takisto pribudla možnosť hľadať body na mape bez nutnosti vytvárať skupinu bodov a tiež je možné nechať si vytvoriť trasu a zároveň ju neukladať.

Ďalšie užitočné novinky a opravy:

  • Ak si v nastaveniach výrečnosti nastavíte, že nechcete počuť informácie o počte položiek v oknách prostredia Corvus, nebudete ich počuť ani pri používaní čítača v Android aplikáciách.
  • V nastaveniach čítača obrazovky je teraz možné zapnúť voľbu „extrémne citlivé skúmanie dotykom“. Jej aktivovaním sa zrýchli odozva pri skúmaní dotykom, všetky gestá čítača obrazovky však potom bude potrebné vykonávať rýchlejšie. Odporúčame pre používateľov, ktorým sa skúmanie dotykom zdalo pomalé.
  • Corvus viac nezabudne miesto v naposledy prehrávanom súbore, ak počúvate napríklad podcast cez internet a necháte podcast dohrať až do konca.
  • V nastaveniach zvuku pribudla možnosť nastaviť si hlasitosť hovoru.
  • V nastaveniach brailovej klávesnice je teraz možné zapnúť ochranu pred nechceným mazaním veľkých kusov textu.
  • V aplikácii počasie je možné vyhľadať počasie pre aktuálnu polohu s použitím GPS.

Záver

Celý zoznam zmien nájdete v Oficiálnom oznámení o novej verzii. Aplikačný set Corvus môžete aktualizovať z menu Pomocník > Aktualizácie.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.