Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Vyšla nová verzia čítača NVDA 2024.2

Organizácia NV Access uvoľnila novú verziu bezplatného čítača obrazovky NVDA.

Táto verzia prináša novú funkciu, oddelenie zvukov a hlasového výstupu. Odteraz je možné nastaviť NVDA tak, aby hlasový výstup bol v jednom kanály (napríklad v pravom) a ostatné zvuky aplikácií v druhom (napríklad v ľavom).

Pribudli nové klávesové skratky, ktoré umožňujú v kruhu nastavení hlasového výstupu prejsť na prvú a poslednú hodnotu nastavenia a tiež meniť nastavenia po väčších krokoch. Odteraz je tiež možné definovať si skratky v režime prehliadania na prechod po textových odsekoch, vertikálne zarovnaných odsekoch, text s rovnakým alebo rôznym formátovaním, položky menu, prepínacie tlačidlá, posuvníky, ilustrácie a matematický obsah. Pribudli tiež novinky v oblasti brailovho písma. Pridali sme možnosť zobrazovať na brailovom riadku to, čo zvyčajne hovorí hlasový výstup. V tomto prípade sa na riadku zobrazuje to, čo NVDA hovorí resp. posiela na hlasový výstup aj v prípade, že je režim reči nastavený na ticho. Pridali sme tiež podporu pre riadky BrailleEdgeS2 a BrailleEdgeS3. Aktualizovali sme brailovú prekladovú tabuľku LibLouis, čím pribudli detailné tabuľky pre bieloruštinu, a Ukrajinčinu, tiež Laoštinu a Španielčinu s podporou pre grécke znaky.

Hlasový výstupeSpeak bol tiež aktualizovaný a odteraz podporuje jazyk Tigrinya.

Opravené sú viaceré chyby hlásené v aplikáciách Thunderbird, Adobe Reader, webových prehliadačoch, Nudi a Geekbench.

Detailný popis nájdeme v Menu NVDA > Pomoc > Čo je nové.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.