Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Vychádza nový Slovenský hlas Jasietka

takmer do roka a do dňa vychádza nový Slovenský, tentokrát ženský hlas. Hlas sa volá Jasietka. Pomenovaný je síce podľa literárnej postavy, ale vzorky načítala reálna osoba – Želmíra Zemčáková. Zvukový záznam zhotovil Michal Tkáčik, o trénovanie vzoriek a definovanie pravidiel sa postarali Peter Vágner, Zvonimir Stanečić. Pri prvotnom testovaní pomohli Marek Macko, Peter Lecký, Peter Nedorost. Úpravu nahrávok realizoval Ondrej Rosík.

Inštalácia

Ak používate hlas Ondro, inštalácia vás ničím neprekvapí. Pre NVDA je potrebné stiahnuť a nainštalovať hlas Jasietka a reštartovať NVDA. Ak ste ešte neinštalovali nový ovládač RH voice z februára tohto roka, je potrebné stiahnuť a nainštalovať aj ten. Pre sapi5 rovnako stiahnuť a nainštalovať hlas a reštartovať čítač obrazovky.

Oplatí sa aktualizovať aj Ondra

Keď si už budete rozširovať arzenál hlasov, venujte pár sekúnd aj Ondrovi. Je opravených množstvo vecí ohľadom výslovnosti.

Android

Hlas Jasietka je už dostupný aj pre Android. Je potrebné spustiť aplikáciu RH Voice. V zozname jazykov zvoliť Slovenčinu. Následne nájsť hlas Jasietka a zvoliť inštalovať. Po nainštalovaní aktivujte tlačidlo nastavenia. V Časti jazyky zvoľte Slovenčina. Tu zvoľte Predvolený hlas a začiarknite Jasietka. Hlas Ondro, ak ho už používate, sa aktualizuje automaticky.

A teraz to najdôležitejšie

Všetky súbory na stiahnutie nájdete na webe hlas.ondrosik.sk.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.