Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Corvus 2019.1.0: Liekovka a prepracovaný kalendár

V týchto dňoch sa medzi používateľov dostáva nová verzia aplikačného setu Corvus. Novinky určite potešia aktívnych používateľov, ale aj tých, ktorí doteraz váhali a Corvus zatiaľ nepoužívajú. Pripomeňme, že Corvus zjednodušuje a uľahčuje ovládanie mobilných telefónov a tabletov s operačným systémom Android naprieč verziami od 4.2 až po 9.0.

Nový modul Lieky

V aplikáciách vám po nainštalovaní novej verzie pribudne okrem iného aj nový modul lieky. Umožňuje naplánovať podávanie liekov, ale tiež zapisovať merania váhy, krvného tlaku a cukru. Modul nepoužíva zvláštne gestá, takže si rýchlo zvyknete. Naplánovať môžete jednoduché lieky (každý deň ráno, obed, večer) ale aj lieky s komplikovaným užívaním (napríklad od dvadsiateho v mesiaci, každý druhý deň o 7:00 a 15:00). Corvus na užitie lieku upozorní zvukom a ak liek nemôžete užiť okamžite, môžete si na hlavnej obrazovke nechať notifikáciu, aby ste na liek nezabudli. Podobne funguje aj plánovanie meraní, pričom priamo do Corvusu si môžete zapísať výsledky.

Prepracovaný kalendár

Ak vám v Corvuse doteraz chýbal pokročilý kalendár, táto verzia prináša mnoho vylepšení. Odteraz je možné pridávať udalosti do viacerých kalendárov. Ak napríklad máte v telefóne synchronizované kalendáre z práce, môžete sledovať a pridávať udalosti aj do týchto kalendárov. Položky pribudli aj v okne s novou udalosťou. Okrem začiatku a konca môžete nastaviť aj celodenné trvanie, opakovanie a upozornenie na udalosť. Corvus na udalosti dokáže upozorniť zvukom a tiež si môžete udalosti na aktuálny deň nechať zobraziť na hlavnej obrazovke Corvusu.

Oznamovanie odosielateľa SMS a volajúceho

Mnohí používatelia sa pýtajú na oznamovanie volajúceho prípadne odosielateľa SMS. Toto je teraz možné nastaviť v nastaveniach v časti obsluha hovorov. Corvus môže meno volajúceho opakovať a takisto môžete nastaviť, aby automaticky prečítal meno alebo číslo odosielateľa sms správy.

Z ďalších noviniek vyberáme:

 • Nová aplikácia Zápisník. Ide o rýchle poznámky. Poznámky sa zobrazujú v jednoduchom zozname. Ja napríklad používam pri nákupoch. Každú položku zapíšem a pri nakupovaní rovno vymazávam.
 • Nová hra gestá: Je určená hlavne pre začiatočníkov. Corvus postupne vyzve na vykonanie gest (švih dole, poklepanie…) Cieľom je dosiahnuť maximálny počet správnych gest a najrýchlejší čas.
 • Súbory typu playlist (*.m3u, *.m3u8) je teraz možné otvárať cez položku súbory priamo v aplikácii Hudobný prehrávač.
 • V prehliadači textov pri čítaní kníh je cez kontextovú ponuku možné skočiť na pozíciu v dokumente v percentách.
 • Správca súborov teraz obsahuje rozcestník, ktorý umožňuje rýchlo otvoriť niektoré často používané priečinky. Napríklad interný priečinok Corvusu v internej alebo externej pamäti, alebo koreňový priečinok na pamäťovej karte.
 • Funkcia skúmanie dotykom v čítači obrazovky teraz funguje správne aj na telefónoch Samsung s Androidom 9.
 • Corvus viac nepadá pri prijatej SMS na telefónoch s Androidom starším ako 5.0.
 • Opravená chyba, ktorá spôsobovala, že na telefónoch s Androidom 8 a novším nebolo možné mazať maily.
 • Opravená chyba, ktorá spôsobovala, že program Corvus nevedel rozbaliť špecifické ZIP súbory.

Ďalšie zdroje

3 komentáre

 1. Milan Měchura
  Milan Měchura 6. augusta 2019

  Odkaz „používateľské príručky“ nefunguje, hlási to Stránka nenájdená

  • Peter Teplický
   Peter Teplický 7. augusta 2019

   Dobry den p. Měchura,
   odkaz by už mal fungovať

  • Roman Martinovič
   Roman Martinovič 7. augusta 2019

   Pekný deň p. Měchura. Ospravedlňujeme sa za dočasnú nedostupnosť príručiek. Včera sme ich aktualizovali, zrejme ste sa trafili práve do toho času. Zároveň ďakujeme Ondrovi za pekne zhrňujúci článok a Peťovi za odpoveď pre Vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.