Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Corvus 2022.1: Vzdialená podpora a hovory vo vysokej kvalite

V týchto dňoch sa k používateľom aplikačného setu Corvus dostáva nová verzia s označením 2022.1. Prináša nové zaujímavé moduly i opravy hlásených chýb.

Rodina Môj Corvus: Ovládanie smartfónu aj na diaľku

Aplikačný set Corvus od tejto verzie umožňuje registráciu do rodiny Môj Corvus. V rámci rodiny je možné zdieľať medzi používateľmi knihy, podcasty, vyhľadané spojenia v cestovných poriadkoch, poznámky a internetové rádiá. Revolúciou je vzdialená podpora. Cez vzdialenú podporu je možné ovládať ľubovoľný smartfón pripojený do internetu. Podmienkou je, aby v smartfóne takisto bežal aplikačný set Corvus, ideálne aj s aktívnym čítačom obrazovky. Zjednodušene povedané, NVDA Remote pre Android. Takýmto spôsobom si môžu používatelia aplikačného setu Corvus pomáhať navzájom s nastavením svojich smartfónov. Vzdialenú pomoc je možné poskytovať priateľom v sieti Môj Corvus, alebo na základe dohodnutého kľúča, rovnako ako to poznáme pri NVDA Remote. V sieti Môj Corvus je tiež možné uskutočňovať hlasové a video hovory. Oboje vo vysokej kvalite.

Skoncovali sme s tichom na zabezpečených obrazovkách

Corvus od tejto verzie na štartovacích obrazovkách (zadanie pinu a hesla) predvolene používa vstavaný hlasový výstup eSpeak. Jeho reč, pravda, nie je príjemná pre všetkých používateľov. Výhodou tohto hlasového výstupu však je, že dokáže fungovať bez internetového pripojenia, Corvus má kontrolu nad jeho prípadnými aktualizáciami a licenciou. Preto funguje vždy a smartfón tak viac neostane pri zadávaní pinu ticho. Vstavaný eSpeak je možné používať aj po odomknutí zariadenia. Môžete tiež kombinovať eSpeak s predvoleným hlasom v operačnom systéme Android. Môžete napríklad Corvus nastaviť tak, aby používal eSpeak, ale pri plynulom čítaní prepol na predvolený hlas nastavený v operačnom systéme Android. Corvus teraz tiež starostlivo sleduje, či syntéza reči skutočne hovorí. V prípade, že dôjde k výpadku reči, automaticky aktivuje vstavaný eSpeak, aby ste neostali s tichým smartfónom. Detekcia chýb reči však veľmi závisí od používanej syntézy. Ak sa predsa stane, že počujete zvuky, ale Corvus nerozpráva, môžete najprv resetovať syntézu reči gestom 2-shift švihnutie doprava. Ak to nepomôže, opakovaným vykonaním gesta 2-shift švihnutie doprava sa prepne syntéza reči na vstavaný eSpeak. Gesto vykonajte dvakrát po sebe v intervale troch sekúnd.

Upratovanie v moduloch

Tým, ako sa aplikačný set Corvus rozrastá, objavuje sa čoraz viac požiadavka roztriediť a prípadne „upratať“ aplikácie. V nastaveniach v časti Prostredie je teraz možné skryť moduly, ktoré nepoužívate. Môžete si tak nastaviť gestá na hlavnej obrazovke na moduly, ktoré používate často. Tie, ktoré používate menej často môžete ponechať v menu aplikácie. Ostatné môžete skryť, aby ste sa nemuseli cez ne ustavične prešvihávať.

Ďalšie príjemné zmeny:

  • V registri hovorov je teraz možné rýchlo skočiť na konkrétny dátum, pozri kontextovú ponuku ľubovoľného zoznamu hovorov.
  • Pri zadaní telefónneho čísla do aplikácie telefón je teraz možné overiť, či sa dané číslo už nachádza v kontaktoch. Pozri kontextovú ponuku aplikácie telefón.
  • Corvus je teraz možné použiť ako aplikáciu na obsluhu telefónneho čísla. Prejavuje sa napríklad pri poklepaní na telefónne číslo na webe.
  • Položky označiť všetko a odznačiť všetko, ktoré sa nachádzajú v kontextovej ponuke veľkých zoznamov, teraz umožňujú označovanie resp. odznačovanie všetkého od kurzora po začiatok, alebo koniec zoznamu, alebo celého zoznamu.
  • V kontextovej ponuke zoznamov SMS správ sa teraz nachádza položka umožňujúca exportovať jednu alebo viacero označených správ do poznámok. Správy sú potom uložené v poznámke, pri čom každá začína znakom #.
  • V kontextovej ponuke modulu Android aplikácie sa teraz nachádzajú položky umožňujúce spravovať vybranú aplikáciu (zobraziť pre ňu dialóg Android nastavení), resp. túto aplikáciu odinštalovať (po aktivovaní sa zobrazí Android dialóg pre odinštalovanie aplikácie).
  • V kontextovej ponuke na všetkých relevantných obrazovkách aplikácie elektronická pošta sa teraz nachádza položka súbory, umožňujúca rýchlo otvoriť priečinok obsahujúci uložené prílohy. +Corvus obsahuje novú verziu knižnice Liblouis, podporuje teda novú Slovenskú normu pre zápis Braillovho písma.
  • Skratkové gesto 2-ťuk v zozname Android aplikácií hlasom prečíta meno tvorcu aplikácie. Funkciu možno použiť na identifikovanie aplikácie v situáciách, ak je v telefóne nainštalovaných viacero aplikácií s rovnakým názvom.
  • Opravená chyba, ktorá spôsobovala nestabilitu Corvusu v oblastiach s nekvalitným pripojením na mobilný internet.
  • Opravená chyba, ktorá spôsobovala, že pri počúvaní podcastov online dochádzalo po zamknutí a odomknutí obrazovky k resetu podcastu (prehrávanie sa začalo od začiatku).

Aktualizovať môžete priamo v prostredí Corvusu v časti ponuka > pomocník > Aktualizácie, prípadne cez notifikáciu na hlavnej obrazovke. Celý zoznam zmien nájdete v Oficiálnej správe. K novinkám sme vytvorili aj audionávody, ktoré postupne zverejníme v notifikáciách a tiež sa objavia aj na webe Hovoriace mobily.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.