Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Corvus 2023.1.0: Nový modul Skenovanie bločkov a drobné vylepšenia

V týchto dňoch sa k používateľom Aplikačného setu Corvus dostáva nová verzia s označením 2023.1.0. Prináša nový modul, ktorý pomôže so skenovaním bločkov z obchodov. Tiež opravuje niektoré známe chyby.

Skenovanie bločkov

Medzi modulmi pribudla funkcia skenovania bločkov. Corvus od tejto verzie dokáže načítať QR kódy z bločkov vydaných na území Slovenskej republiky. Corvus zobrazí položky z bločku ako jednoduchý zoznam, pričom bločky automaticky archivuje a dokáže načítať aj informácie o predajcovi. Bloček dokáže naskenovať aj úplne nevidiaci.

Opravené problémy v prehliadači Google Chrome

Odteraz je opäť možné zadávať adresu do adresného riadka v prehliadači Google Chrome. Správne to však funguje len od Androidu 11 resp. Androidu 12 na zariadeniach Samsung. Súvisí to s novou funkciou Moderné Skúmanie dotykom. Táto musí byť zapnutá v časti nastavenia, čítač obrazovky. Moderné skúmanie dotykom prináša aj ďalšie vylepšenie. Tlačidlá v spodnej časti obrazovky (späť, domov, nedávne) sa pri aktívnom modernom skúmaní neaktivujú hneď po dotyku, ale až po tom, čo ich zameriate a následne na ne poklepete.

Ďalšie novinky:

  • Klávesnica Corvus mimo prostredia vie teraz v špecifických prípadoch ponúknuť návrhy automatického doplnenia. Funguje napríklad v aplikácii Ideme vlakom.
  • Jednotlivým časovačom je teraz možné nastaviť zvuk ukončenia časovača.
  • Vylepšené rozpoznávanie textu a čítanie QR kódov.
  • Opäť je možné ako budík nastaviť stream internetového rádia.
  • Vzdialenú pomoc je teraz možné vykonávať okrem režimu bez hovoru aj v súbehu s Corvus hlasovým alebo video hovorom.
  • Vstavaný E-speak teraz vyslovuje znak – v číslach, aby bolo zrejmé, ktoré čísla sú záporné (užitočné napríklad v aplikácii počasie).

Corvus je možné aktualizovať priamo z menu pomocník > Aktualizácie, prípadne z notifikácie, ktorá by sa mala objaviť na hlavnej obrazovke. K novým funkciám budú postupne zverejnené audio návody na webe Hovoriace mobily. Celý zoznam zmien je možné prečítať v Oficiálnom zozname zmien.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.