Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Translink spúšťa pilotný projek navigácie pomocou aplikácie NaviLens

V článkoch o rôznych počinoch na poli prístupnosti, kompenzačných pomôcok či revolučných technológií prinášame informácie z celého sveta, ktoré majú potenciál rozhýbať aj situáciu v našich končinách. Tentoraz ide o navigačný systém vo verejnej doprave, ktorý je zavádzaný v Kanadskom New Westminster vo Vancouvri.

O čo vlastne ide

Na miestach autobusových zastávok alebo iných orientačných miestach sú umiestnené nálepky s kódom pripomýnajúcim QR kód. Tie slúžia na to, aby používateľ po ich zosnímaní dostal informáciu o aktuálnej polohe či smere navigácie a podobne. Pre zosnímanie nálepky slúži aplikácia NaviLens. Tá umožňuje zosnímať obsah nálepky až zo vzdialenosti 14 metrov nielen v statickej polohe ale aj pri pohybe používateľa. Snímanie obsahu nálepiek je spoľahlivé aj pri zlých svetelných podmienkach. Aplikácia NaviLens je dostupná pre operačné systémy Android a iOS bezplatne.

Kde sa so systémom NaviLens môžete stretnúť

Podľa informácií Translink sa s NaviLens systémom môžete stretnúť v New York City, Liverpoole či Madride. Teraz už aj v Kanadskom Vancouveri.

Ako systém NaviLens vznikol

Podnetom pre vznik systému NaviLens bol prieskum medzi nevidiacimi, slabozrakými a hluchoslepými používateľmi metra vo Vancouveri. Spoločnosť Translink spolupracovala pri vývoji NaviLens s organizáciami CNIB, Vision Loss Rehabilitation Canada, Alianciou pre rovnosť nevidiacich Kanaďanov, Kanadskou radou nevidiacich a Poradným výborom používateľov tranzitného prístupu TransLink.

Zdroj

TransLink launching accessibility pilot project using NaviLens

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.