Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Corvus v. 2020.1.0: Počasie, rozpoznávanie bankoviek a makrá

Používatelia aplikačného setu Corvus sa v týchto dňoch dočkali novej aktualizácie. Tá je nabitá novinkami a vylepšeniami.

Rozpoznávanie bankoviek Cashreader

V menu aplikácie pribudol nový modul rozpoznávanie bankoviek Cashreader. Aplikácia je spojením systému rozpoznávania bankoviek, ktorý pod názvom Cashreader vyvinula spoločnosť Hayaku s.r.o. a jednotného používateľského prostredia aplikačného setu Corvus. Priamo v prostredí Corvusu tak môžete rozpoznávať Eurá, České koruny, Chorvátske kuny a ďalších takmer osemdesiat mien. Funguje to veľmi jednoducho. K fotoaparátu stačí priložiť bankovku. Rozpoznávanie zvládne aj úplne nevidiaci, keďže systém dokáže rozpoznať bankovky vo viacerých uhloch a z oboch strán.

Počasie

Pre Android existuje mnoho aplikácií s informáciou o počasí. Nová verzia Corvusu ponúka počasie priamo medzi aplikačnými modulmi. Informácie vychádzajú z dát spoločnosti Meteoblue. Samozrejme, Corvus informácie poskytuje prístupnou formou pre nevidiacich a slabozrakých. Ovládanie modulu je veľmi jednoduché. Stačí zadať názov mesta. Mestá, ktoré často sledujete si môžete zapamätať.

Katalóg liekov

Vylepšenia sa dočkal aj modul Lieky. Okrem prepracovaného systému plánovania podávania liekov si teraz priamo v prostredí Corvusu môžeme zobraziť informácie o liekoch. Nemusíme sa zdĺhavo orientovať na rôznych weboch. Informácie sú z ACD Číselníka – slovenskej elektronickej databázy farmaceutických a príbuzných produktov.

Vylepšenia pre čítač obrazovky

  • Používatelia Corvusu môžu od novej verzie pohodlnejšie pracovať s aplikáciami v systéme Android. V Corvus klávesnici aj mimo prostredia Corvusu funguje kontextová ponuka. Takto môžete pracovať s textom rovnako ako v Corvus prostredí.
  • Vylepšenia sa dočkalo aj ovládanie posuvníkov. Teraz stačí na posuvníku stlačiť tlačidlo 1-shift (pridať hlasitosť) a švihaním doprava a doľava upraviť hodnotu posuvníka.
  • V prostredí čítača si teraz môžete popísať prvky, ktoré nemajú správny popis. Stačí zamerať príslušný prvok, gestom hore a doprava aktivovať kontextovú ponuku a tu zvoliť položku upraviť popis pre tento objekt.
  • Priamo v Corvuse je teraz možné aktivovať ponuku rýchle nastavenia gestom 2-dvojšvih nadol.

Makrá

Často prepínate mobilné dáta? Prešvihávate sa v aplikáciách cez dlhé ponuky? Všetko toto môžete automatizovať cez makro. Makrá navyše môžete spúšťať pomocou skratkových gest z hlavnej obrazovky. Zvedavcom odporúčame preštudovať používateľskú príručku.

Ďalšie novinky

  • Pribudol modul Navigátor. Ponúka základné navigačné funkcie: možnosť vytvárať alebo vyhľadávať trasy, navigácia po trasách, kompas, obľúbené body,… Aplikácia funguje v testovacom režime.
  • V nastavení čítača obrazovky je teraz možné požadovať pri deaktivácii skúmania dotykom aj deaktiváciu reči.
  • V nastaveniach výrečnosti je teraz možné deaktivovať zvukové upozornenia na prechod medzi čítačom obrazovky a prostredím a naopak.
  • V nastaveniach čítača obrazovky je teraz možné zapnúť voľbu inteligentný fokus. Ak je voľba zapnutá, Corvus sa pri práci v štandardnom Android prostredí pokúša inteligentne zlučovať textové prvky patriace k sebe, čo urýchľuje prácu v mnohých aplikáciách.
  • Mailový klient Corvusu teraz rešpektuje hlavičky inreply-to a reply-to, správne teda funguje odpovedanie do konferencií a radenie správ do vlákien.

Ďalšie zdroje

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.