Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Deep Thought Generator – rôzne náhodné generátory v jednom programe

Deep Thought Generator je program, ktorý vytvoril Nathan Smith zo Spojeného kráľovstva pod značkou Nathan Tech. Na internete existujú rôzne generátory náhodných čísel, či textových reťazcov. Sú to už vopred naprogramované generátory, napríklad stránka Random.org ponúka množstvo náhodných generátorov rôznych čísel, anglických karát, hodov kocky, či iné rôzne generátory, ktoré naprogramovali majitelia tejto stránky. Ale čo, ak nemáte pripojenie k internetu? Čo, ak si chcete vytvoriť nový generátor? Práve kvôli tomu Nathan Smith vytvoril tento prístupný program a keďže nevidí, môžu ho využívať aj ľudia so zrakovým postihnutím

Postup

 1. Program si stiahneme po kliknutí na tento odkaz.
 2. Nainštalujeme exe súbor do nášho počítača
 3. Po inštalácii program spustíme.

Po inštalácii sa na pracovnej ploche vytvoria dve ikony. Jedna je program samotný a druhá je súbor Read me, čiže dokumentácia k programu. Pozor, program je iba v angličtine. Napriek tomu sa vám pokúsim opísať všetko, čo tento program obsahuje bez toho, aby ste angličtinu museli ovládať.

Rozhranie programu

Rozhranie programu je veľmi jednoduché. Hneď, ako spustíte samotný program, ocitnete sa v hlavnej ponuke. Tá obsahuje zoznam generátorov, ako aj tlačidlo Custom, o ktorom si povieme neskôr. Z ponuky stačí vybrať nejaký generátor klávesom Enter. Objaví sa dialógové okno s vygenerovaným výsledkom a tlačidlom OK. Po stlačení tlačidla OK sa vygenerovaný výsledok skopíruje do schránky. V zozname generátorov sa nachádza napríklad generátor role a dice, čo je náhodný generátor postavený na princípe hodu kocky. Na generátore stlačíte kláves Enter a okamžite sa objaví okno Result aj s hodnotou od 1 do 6 a tlačidlo OK. Po stlačení tlačidla OK môžete výsledok vložiť do nejakého textového súboru skratkou ctrl+v. Ak nestlačíte tlačidlo OK, text sa neskopíruje.

Popis generátorov dodávaných s programom

 • B-I-N-G-O numbers: Generátor určený pre klasickú hru Bingo.
 • Big number generator: Vygeneruje dlhý číselný kód, ktorý môžete použiť napríklad pri tombole.
 • British bingo numbers: Ak vás nudí klasické Bingo, je tu Bingo aj so špeciálnymi hláškami. Vo Veľkej Británii pred číslom zvyknú povedať aj nejakú frázu, aby hra bola zábavnejšia.
 • Colour Generator: Vygeneruje náhodnú farbu (samozrejme v anglickom jazyku)
 • Letter and number between 1 and 50: Vygeneruje písmeno a číslo od 1 do 50
 • Letter and number between 1 and 100: Podobný generátor ako predchádzajúci, s tým rozdielom, že vygeneruje číslo od 1 do 100.
 • Letters: Vygeneruje náhodné písmeno podľa anglickej abecedy.
 • Magic 8-ball: Neviete sa rozhodnúť? Toto je generátor čarovnej gule číslo 8. Je to klasická hračka, ktorá obsahuje 20 náhodných odpovedí.
 • Normal Playing Cards: Toto je generátor normálnych hracích karát v Angličtine. Sú to žolíkové karty bez žolíkov.
 • Number between 1 and 100: Vygeneruje číslo od 1 do 100.
 • Numbers between 1 and 50: Ako už hovorí názov, vygeneruje číslo od 1 do 50.
 • Random strings generator: Vygeneruje náhodný textový reťazec, veľmi užitočný generátor pri tvorbe hesiel.
 • Role a dice: Klasický hod jednou kockou.
 • Tarot Cards: Generátor tarotových kariet
 • Traffic light generator: semaforový generátor.

Chcete si vytvoriť vlastný generátor?

Tento program má aj funkciu tvorby vlastného generátora. Stačí, ak aktivujete položku Custom z hlavného menu. Ako prvý sa objaví zoznam položiek, ktoré sa budú náhodne generovať. Ak stlačíte tab, dostanete sa do editačného poľa, kde napíšete názov novej položky. Potom sa dostanete tabulátorom na tlačidlo add, ktoré sa nachádza hneď po editačnom poli, kde sme vložili názov položky. Potom nasleduje tlačidlo delete, ktorým vymažete položku zo zoznamu. Nasleduje tlačidlo save, ktorým uložíte váš nový generátor. Tlačidlo cancel list slúži na zrušenie náhodného zoznamu a na návrat do hlavného menu. Náhodné generátory sa ukladajú do priečinka Deep thought generator, ktorý sa nachádza v priečinku Dokumenty.

Slovo na záver

Nathan Smith bude na svojom programe pracovať aj ďalej. Pokiaľ viete po anglicky a radi by ste sa s ním skontaktovali, môžete tak spraviť po kliknutí na stránku s kontaktným formulárom. Program som testoval s operačným systémom Windows 10, mal by však fungovať aj na systéme Windows 7. Program je v čase písania tohto článku vo verzii 1.0, ale pevne verím, že Nathan Smith ho vylepší o nové funkcie, či pridá nové generátory, ktoré buď vytvoril on, alebo mu ich poslali iní používatelia.

3 komentáre

 1. Magdaléna
  Magdaléna 16. marca 2019

  Majo a keď nemám ani jednu z týchto hier? kde ich získam?

  • Marco Oros
   Marco Oros 26. apríla 2019

   To sú len generátory, nie sú to hry.

   • Marco Oros
    Marco Oros 1. mája 2019

    Dodávam ešte, že tento program je možné použiť, ako hru, napríklad hracie karty, či hod kockou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.