Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Eset prístupný pre nevidiacich s čítačom obrazovky

Spoločnosť Eset pokročila v prístupnosti svojich produktov. Vo verzii, ktorej označenie začína číslom 11, sú prepracované ovládacie prvky v aplikáciách so zameraním na prístupnosť pre čítače obrazovky. Ovládanie inštalačnej aplikácie ako aj nainštalovaných modulov je prístupné pre používateľov pracujúcich s pomocou čítača obrazovky JAWS alebo NVDA.

Pokrok v prístupnosti bol dosiahnutý po zaslaní pripomienok CETIS-u (oddelenie Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska) ako aj po pripomienkach iných používateľov z komunity zrakovo postihnutých.

2 komentáre

 1. Maximilián Kutliak
  Maximilián Kutliak 12. februára 2021

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ktoré Eset produkty už teraz sú prístupné? Na stránke Esetu je totiž možnosť vybrať si medzi Eset NOD 32, Eset internet security a ďalšími. O ktorom z nich bola reč vo vašom článku?
  Budem vďačný za odpoveď.

  • Ján Podolinský
   Ján Podolinský 14. februára 2021

   Dobrý deň
   Prístupnosť ako aj prispôsobovací xml súbor sme testovali na produkte Internet security. Podľa informácií od spoločnosti Eset je základom ich produktov aplikácia NOD32. Teda by dané prispôsobenie prostredia malo fungovať vo všetkých produktoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.