Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Letná počítačová škola pre mladých ľudí so zrakovým postihnutím 2023

Centrum podpory študentov so špecifickými potrebami na Univerzite Komenského organizuje Letnú počítačovú školu pre mladých ľudí s ťažkým zrakovým postihnutím, zameranú na využitie informačných, asistenčných a komunikačných technológií, ktoré pomáhajú pri práci s informáciami, pri štúdiu, v zamestnaní, ako i v bežnom živote. Stretnutie účastníkov nebude len o odbornom programe, ale aj o záujmoch, dôležitosti práce na sebe a voľnočasových aktivitách.

Letná počítačová škola sa uskutoční v dňoch 10. – 14. júla 2023 v zariadení Univerzity Komenského na Richňave (Štiavnické Bane). Môžu sa jej zúčastniť mladí ľudia s ťažkým zrakovým postihnutím (nevidiaci a slabozrakí) vo veku 16 – 21 rokov, primárne študenti stredných a vysokých škôl. Na akcii bude participovať niekoľko dobrovoľníkov, ktorí budú poskytovať účastníkom základnú asistenciu.

Náklady na organizáciu akcie a pobyt účastníkov hradí organizátor. Cestovné náklady si hradí účastník. Každý účastník platí účastnícky poplatok vo výške 150 EUR.

Na letnej škole sa môže zúčastniť maximálne 20 študentov. Vzhľadom na kapacitné možnosti a finančný rozpočet si organizátor vyhradzuje právo výberu účastníkov.

Podrobnejšie informácie o pripravovanej akcii spolu s prihlasovacím formulárom sú zverejnené na webovej stránke Centra podpory študentov so špecifickými potrebami (https://cezap.sk/akcie/letna-pocitacova-skola-pre-mladych-ludi-so-zrakovym-postihnutim-2023), bližšie informácie možno získať aj telefonicky alebo emailom.

Svoj predbežný záujem prosíme hlásiť najneskôr do 20. júna 2023 vyplnením prihlasovacieho formulára predbežného záujemcu o účasť.

Kontaktné osoby pre záujemcov o letnú počítačovú školu:

  • Mgr. Mária Stankovičová, maria.stankovicova@rec.uniba.sk, 02/9010 2071
  • Mgr. Ľudmila Hlinová, ludmila.hlinova@rec.uniba.sk , 02/9010 2069

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.