Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

NV Access mení licenčnú politiku. Open source čítač už nebude dostupný bezplatne.

Spoločnosť NV Access na svojom blogu oznámila, že mení licenčné podmienky pre ňou vyvíjaný čítač obrazovky NVDA. Od 1.4.2023 prechádza k platenému modelu distribúcie. Používatelia si budú môcť zakúpiť jednu licenciu viazanú na biometriu, konkrétne na tvár používateľa, alebo multi-licenciu. Pri multi-licencii bude možné používať čítač viacerými používateľmi. Pri aktivácii produktu bude potrebné autorizovať každého používateľa a nahrať jeho biometrické údaje tváre. Neblahým dôsledkom tohto riešenia je, že NVDA už nebude fungovať na zariadeniach bez kamery. Zároveň NV Access oznámilo, že čítač bude obsahovať voliteľný bezpečnostný prvok. NVDA bude možné nastaviť tak, aby reagovala na príkazy používateľa iba v prípade, že sa používateľ priamo pozerá, alebo má nasmerovanú tvár do kamery zariadenia. Za licenciu pre jedného používateľa zaplatíme 29USD ročne a za multi-licenciu 59USD ročne. Používatelia súčasných licencií majú zaručenú funkčnosť aktuálne nainštalovanej verzie NVDA do doby opustenia stránky www.blindrevue.sk.

Záverom

Ako sa vysporiadať s neradostnými správami z NV Access ?

Nikdy neopúšťajte stránky blindrevue.sk. 😜

Doplnenie 5.4.2023: Dúfame, že uvedený text vás, milí čitatelia, aspoň trochu pobavil. Len pre poriadok uvádzame, že platenie za používanie NVDA sa odkladá na neurčito.

Jeden komentár

  1. Adela Švončinárová
    Adela Švončinárová 18. júna 2023

    no ved preto.
    este by som zaplatila 1x za zivot, tak ako som to urobila napr pri total commandery, ale takto fakt nie.
    dobre ze to odlozili, a dufam ze to neurcito bude na veeeeeeeeelmi dlhu dobu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.