Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Používame asistenčné technológie v počítači a mobilnom telefóne – časť 4

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska pripravila v roku 2021 viac ako 20 video návodov na tematiku používania osobného počítača a mobilných telefónov ľuďmi so zrakovým postihnutím. Video návody sa zaoberajú spustením, konfiguráciou, možnosťami prispôsobenia asistenčnej technológie, ako aj spôsobom práce s podporou týchto technológií. Tie môžu byť v zariadení, osobnom počítači s Windows alebo mobilnom telefóne s Androidom alebo IOS. Návody sa snažia plniť funkciu pomoci používateľom asistenčných technológií, ale slúžia aj pre odbornú či širokú verejnosť ako osvetové videá a edukujú o spôsobe práce s počítačom či mobilným telefónom zrakovo postihnutým človekom.

Video návody sa snažia poskytnúť dostatok informácií o jednotlivých technológiách, ako aj o spôsobe ich spustenia, konfigurácie a používania zariadení s ich asistenciou. Nie sú však kompletným návodom pre dané technológie. Ten nájdeme v príručkách od výrobcu jednotlivých technológií.

Pevne veríme, že nasledujúce video návody budú pre Vás prínosným zdrojom informácií z problematiky asistenčných technológií.

Projekt je realizovaný vďaka podpore z fondu SK-NIC realizovanej prostredníctvom Nadácie Pontis (SK-NIC podporí aj v roku 2021 malé projekty).

Zoomtext inštalácia a úvodná konfigurácia asistenčnej aplikácie

Nainštalujeme a úvodne nakonfigurujeme profesionálnu zväčšovaciu aplikáciu Zoomtext, ktorá nielen zväčšuje, ale aj farebne upravuje obraz na monitore počítača.

Zoomtext inštalácia a úvodná konfigurácia asistenčnej aplikácie – zvuková stopa a textový popis

Obsah video návodu vo zvukovej podobe bez obrazu nájdete na nasledujúcom odkaze Zoomtext inštalácia a úvodná konfigurácia asistenčnej aplikácie – zvuková stopa, súbor mp3, 22MB Textový obsah nájdete na nasledujúcom odkaze Zoomtext inštalácia a úvodná konfigurácia asistenčnej aplikácie – súbor pdf, 439kB

Zoomtext inštalácia a úvodná konfigurácia na platforme Vimeo

Zoomtext možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie

Zoomtext disponuje širokými možnosťami konfigurácie pre prispôsobenie funkčnosti konkrétnemu používateľovi. Aké sú tieto možnosti, sa dozviete v nasledujúcom video návode.

Zoomtext možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie – zvuková stopa, textový popis

Obsah video návodu vo zvukovej podobe bez obrazu nájdete na nasledujúcom odkaze Zoomtext možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie – zvuková stopa, súbor mp3, 19MB Textový obsah nájdete na nasledujúcom odkaze Zoomtext možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie – súbor pdf, 439kB

Zoomtext možnosti konfigurácie na platforme Vimeo

Zoomtext využitie funkcií asistenčnej aplikácie

Ako sa pracuje s funkciami operačného systému, alebo s textom či prehliadaním obsahu na internete, ako aj iné činnosti s podporou asistenčnej aplikácie Zoomtext.

Zoomtext využitie funkcií asistenčnej aplikácie – zvuková stopa a textový popis

Obsah video návodu vo zvukovej podobe bez obrazu nájdete na nasledujúcom odkaze Zoomtext využitie funkcií asistenčnej aplikácie – zvuková stopa, súbor mp3, 20MB Textový obsah nájdete na nasledujúcom odkaze Zoomtext využitie funkcií asistenčnej aplikácie – súbor pdf, 439kB

Zoomtext využitie funkcií aplikácie na platforme Vimeo

Fusion inštalácia a úvodná konfigurácia

Fusion je komplexná asistenčná technológia pre podporu slabozrakých aj nevidiacich používateľov počítačov. V nasledujúcom video návode ju nainštalujeme a úvodne nakonfigurujeme.

Fusion inštalácia a úvodná konfigurácia – zvuková stopa a textový popis

Obsah video návodu vo zvukovej podobe bez obrazu nájdete na nasledujúcom odkaze Fusion inštalácia a úvodná konfigurácia – zvuková stopa, súbor mp3, 18MB Textový obsah nájdete na nasledujúcom odkaze Fusion inštalácia a úvodná konfigurácia – súbor pdf, 255kB

Fusion inštalácia a úvodná konfigurácia na platforme Vimeo

Fusion možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie

Aké sú možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie Fusion. Ako nastaviť používanie iba zväčšovania či iba čítača obrazovky, dozviete sa v nasledujúcom video návode.

Fusion možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie – zvuková stopa a textový popis

Obsah video návodu vo zvukovej podobe bez obrazu nájdete na nasledujúcom odkaze Fusion možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie – zvuková stopa, súbor mp3, 27MB Textový obsah nájdete na nasledujúcom odkaze Fusion možnosti konfigurácie asistenčnej aplikácie – súbor pdf, 255kB

Fusion možnosti konfigurácie na platforme Vimeo

Fusion využitie funkcií asistenčnej aplikácie

Pracujeme v operačnom systéme a rôznych aplikáciách s podporou asistenčnej aplikácie Fusion.

Fusion využitie funkcií asistenčnej aplikácie – zvuková stopa a textový popis

Obsah video návodu vo zvukovej podobe bez obrazu nájdete na nasledujúcom odkaze Fusion využitie funkcií asistenčnej aplikácie – zvuková stopa, súbor mp3, 16MB Textový obsah nájdete na nasledujúcom odkaze Fusion využitie funkcií asistenčnej aplikácie – súbor pdf, 255kB

Fusion využitie funkcií aplikácie na platforme Vimeo

Video návody nájdete v nasledujúcich článkoch:

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.