Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Používame asistenčné technológie v počítači a mobilnom telefóne – zhodnotenie

V roku 2021 sa nám vďaka podpore z programu pre malé projekty spoločnosti SK_NIC podarilo zrealizovať natočenie 21 inštruktážnych video návodov, ktorých náplňou je opis inštalácie, konfigurácie a popis možností asistenčných technológií ako aj ľahký úvod do práce s osobným počítačom či mobilným telefónom s podporou týchto technológií. Projekt bol obsahovo koncipovaný na asistenčné technológie v osobnom počítači ako aj mobilnom telefóne s Androidom a IOS. V pláne bolo aj používanie hmatového displeja s braillovým písmom a tiež ukážka obsluhy rôznych bežne používaných aplikácií. Pri samotnej realizácií sme zistili, že plánovaný rozsah projektu nie je dostatočný pre témy, ktoré sme si pripravili. Museli sme ubrať z tém a venovať sa podrobnejšie tým, ktoré sa dostali do realizácie. Platili sme nováčikovskú daň. Podarilo sa nám takto zrealizovať návody pre asistenčné technológie používané v osobnom počítači s operačným systémom Windows 10 a letmo sa dotknúť mobilných telefónov. Veríme však, že táto úprava bola potrebná pre zvýšenie kvality obsahu jednotlivých tém. Témy ktoré sa nedostali do realizácie sa budeme snažiť spracovať v nasledujúcom období či už ako súčasť nejakého ďalšieho projektu alebo vo vlastnej réžii.

Projekt bol realizovaný vďaka podpore z fondu SK_-NIC SK_NIC podporí aj v roku 2021 malé projekty

Spoločnosť SK_NIC pripravila informačné video k projektu Používame asistenčné technológie pri práci na počítači a mobilnom telefóne.

Video návody nájdete v nasledujúcich článkoch:

Priame linky na video návody na youtube

Priame linky na video návody na Vimeo

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.