Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Revolučný Corvus 2023.10.0 prináša vynovený čítač obrazovky, nové klávesnice a prekladač

1.februára bola uvoľnená stabilná verzia aplikačného setu Corvus s označením 2023.10.0. Všetkým používateľom odporúčame aktualizovať na túto verziu. Corvus prichádza s inovovaným čítačom obrazovky, novou qwerty klávesnicou, či prekladačom textu.

Nové funkcie čítača obrazovky

Aplikačný set Corvus prichádza vo svojom čítači obrazovky s novým konceptom ovládania. Pomocou brailovej klávesnice je možné pohybovať sa v prostredí Android aplikácií a webových stránok. Na webe tak môžete napríklad jednoduchým napísaním písmena h skákať po nadpisoch, písmenom e prejsť na nasledujúce editačné pole a pod. Funkcia je dostupná až od Androidu 13.

Ak brailovo písmo neovládate, nové funkcie čítača obrazovky oceníte takisto. V novej verzii si môžete kompletne predefinovať všetky používané funkcie a gestá čítača obrazovky. Môžete si tak napríklad definovať schému gest, na ktorú ste zvyknutí z Talkbacku. Do Corvus čítača pribudli aj nové funkcie na ovládanie multimediálnych tlačidiel. Takisto si môžete pomocou jednoduchého sprievodcu vytvoriť makrá, ktoré automaticky klikajú na požadované miesto v Android aplikácii. Pre rôzne aplikácie môžete mať teraz rôzne nastavenia čítača obrazovky. A neprístupné aplikácie zas Corvus dokáže ozvučiť pomocou vstavaného OCR.

Nová qwerty klávesnica

K doposiaľ dostupným klávesniciam pribudla v tejto verzii Corvus ešte jedna. Qwerty klávesnica ponúka dve rozloženia a určite poteší tých, ktorí na Corvus prechádzajú napríklad zo systému IOS. Corvus tiež prichádza s funkciou inteligentných fráz. Môžete si tak definovať skratky, ktoré Corvus automaticky rozvinie na zvolený text. Napríklad frázu @mojaadresa môžete rozvinúť na vašu poštovú adresu a pod.

Prekladač textu

Z noviniek spomenieme ešte prekladač textu. Ten umožňuje aj offline prekladať zadané slová a frázy medzi rôznymi jazykmi. Navyše, je možné prekladať aj obsah editačných polí a tiež je možné nastaviť si prekladanie v konkrétnej aplikácii. Ak napríklad používate aplikáciu, ktorá je v angličtine, Corvus môže prvky tejto aplikácie automaticky prekladať.

Používam betaverziu, oplatí sa mi aktualizovať?

Určite áno. Stabilná verzia totiž opravuje nahlásené chyby a prináša jednu užitočnú novinku. V nastaveniach pribudla možnosť exportovania konfigurácie do súboru. To znamená, že odteraz už v novom smartfóne nemusíte nastavovať Corvus úplne od začiatku. V starom zariadení stačí exportovať nastavenia, súbor presunúť do nového a tu ho otvoriť v správcovi súborov. Súbor s nastaveniami neobsahuje heslá knižníc a mailových účtov.

Ako aktualizovať?

  • Z hlavnej ponuky Corvus aktivujte položku vstup do ponuky.
  • Aktivujte položku pomocník.
  • Aktivujte položku aktualizácie.
  • Aktivujte položku stiahnuť aktualizáciu.
  • Po stiahnutí súboru aktivujte položku nainštalovať.
  • Postupujte podľa pokynov inštalátora.

Ďalšie užitočné zdroje

Dostupná je kompletná používateľská príručka, zoznam gest a pribúdajú aj Audionávody. Všetko nájdete Na stránke s informáciami o Corvuse 2023.10.0.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.