Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Zjednodušená stránka SKN nielen pre mobilné telefóny

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči spustila zjednodušenú verziu svojej webovej stránky. Stránku nájdeme na adrese m.skn.sk. Po potvrdení adresy v prehliadači je zobrazená prihlasovacia obrazovka na zadanie prihlasovacieho mena a hesla na prihlásenie do digitálnej knižnice. Stránka neobsahuje žiadne dodatočné prvky ani informácie. Ide o minimalistickú verziu určenú výhradne pre prístup do digitálnej knižnice. Táto verzia stránky je určená prednostne pre zobrazenie v mobilnom telefóne, môžeme ju však využiť aj prostredníctvom počítača a internetového prehliadača, ktorý bežne používame. Po potvrdení prihlasovacích údajov sa zobrazí formulár, v ktorom môžeme zadať kritéria na vyhľadanie žiadaného titulu knihy, autora, dátumu vydania či iného kritéria. Rovnaký formulár nájdeme aj pri použití štandardnej verzie webovej stránky knižnice. Ak sme už zvolili kritériá pre vyhľadávanie, stlačíme tlačidlo Vyhľadať knihy. V časti pod formulárom potom nájdeme zoznam výsledkov, ktoré vyhovujú nami zadaným kritériám. Zameraním a potvrdením názvu titulu sa zobrazenie presunie na detail daného titulu. Tu nájdeme možnosť vyžiadať všetky kapitoly, vypočuť si dostupné ukážky, alebo prezrieť podobné tituly. Po vyžiadaní všetkých kapitol sa zobrazí možnosť uložiť knihu do telefónu alebo počítača. Poklepaním (v prípade dotykového telefónu) na položku reprezentujúcu archív knihy pripravený na prevzatie je spustené jeho preberanie do zariadenia. Po ukončení preberania knihu nájdeme v priečinku Prevzaté, _Stiahnuté či Download. Kniha je uložená v telefóne ako zip archív. Pred prehratím v hudobnom prehrávači je nevyhnutné ju rozbaliť do samostatného priečinka.

Záver

Zjednodušená verzia prístupu do digitálnej knižnice SKN Mateja Hrebendu môže byť vítanou formou využívania služieb knižnice, ktorú ocenia čitatelia, ktorí často sťahujú knihy a počúvajú ich v mobilnom telefóne. Stránka je jednoduchá a dobre plní účel pre prístup do digitálnej knižnice z mobilného telefónu.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.