Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google TTS po reštarte telefónu nechce rozprávať

Začiatkom augusta Google aktualizoval svoj nástroj Prevod textu na reč. Aktualizácia vyšla 3. augusta a má označenie 3.18.1426138762. Pre nás prináša aj jednu nepríjemnú novinku. Google TTS začne rozprávať až po online inicializácii. Znamená to, že hoci máte dáta pre Slovenský jazyk stiahnuté v telefóne, telefón nebude rozprávať, kým sa nepripojí na internet. Ako náhle sa telefón pripojí na internet, syntéza už funguje, a to aj po vypnutí mobilných dát a bezdrôtového pripojenia. V praxi sa vám tak môže stať, že ak telefón reštartujete a pred reštartom ste mali vypnuté Wifi aj dáta, po reštarte budete potrebovať vidiaceho asistenta. Toto môže byť ešte zložitejšie, ak telefón zapnete niekde, kde vôbec nemáte prístup na internet. Problém sa samozrejme týka len tých, ktorý ako predvolený hlas používajú hlas od Googlu a neovplyvňuje tých, ktorí majú ako predvolený hlas nastavený napríklad eSpeak. Existuje už aj hlásenie pre Google, ktoré je dostupné na Tejto adrese (anglicky). Aby sa Google zaoberal týmto problémom, je dobré označiť, že sa vás tento problém týka. Nájdite nadpis 3. úrovne označený ako „TTS with Slovak language needs data connection to start speaking „. Nad ním je tlačidlo „Issue ID: 139771640. Show links.“ Nad ním je nepopísané tlačidlo, ktoré je potrebné stlačiť. Po stlačení by sa nad tlačidlom mal objaviť text „Indicate that you are no longer affected by this issue“ (označte, že sa vás tento problém netýka). To už označiť nechceme, takže stačí len zatvoriť stránku. Kým Google problém nevyrieši, je lepšie ako predvolený hlas v Androide používať eSpeak, Vocalizer TTS, Speechtech TTS prípadne Český hlas od Acapela Group.

2 komentáre

  1. Peter
    Peter 2. septembra 2019

    Ja som to hlásenie podal, ale chcel by som upouzorniť, že aby nabehla tá stránka, kde sa podáva hlásenie po prvýkrát, je predtým ešte potrebné odsúhlasiť podmienky začiarknutím začiarkávacieho poľa.

  2. Nela
    Nela 6. septembra 2019

    Já mám zase trochu jiný problém. Jako předvolený hlas mám sice Elišku, ale když restartuju telefon, tak se mi tam zapne převod textu na řeč. Mám Samsung galaxi A40 a zatím jsem nepřišla na to, jak udělat, aby se mi po restartu zapínala normálně Eliška. Kdybyste náhodou někdo měli nějaký tip jak to provést tak budu moc ráda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.