Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Audio.com: Zdieľajte svoju nahrávku úplne zadarmo

Audio.com je stránka, ktorá umožňuje zdieľať vaše zvuky úplne zadarmo. Stránka je v čase písania tohto článku vo vývoji, takže mnohé funkcie môžu byť neskôr upravené. Stránka je zatiaľ v Angličtine, takže je potrebná znalosť tohto jazyka. Okrem toho je možné zvukovú nahrávku nahrať na túto stránku priamo s voľne dostupného zvukového editora a nahrávacieho programu Audacity.

Registrácia a vyplnenie profilu

Aby ste mohli túto stránku používať, je potrebné sa zaregistrovať na stránke Audio.com. Na hlavnej stránke kliknite na odkaz Sign Up a vyplňte požadované údaje.

 • E-mail: Napíšte svoju e-mailovú adresu, ktorú budete používať
 • Create password: Napíšte svoje heslo, ktoré budete používať pri prihlasovaní
 • Display name: Toto je vaše meno, ktoré sa bude vám aj ostatným zobrazovať.
 • Get started: Toto tlačidlo potvrdíte, ak máte vyplnené všetky údaje.

Po vyplnení registračného formulára obdržíte e-mail na vami zadanú adresu, kde stačí kliknúť na odkaz pre potvrdenie vašej registrácie. Neskôr vyplníte svoj profil. V tomto profile sa nachádza aj editačné pole Profile Link, kde napíšete časť vášho profilového odkazu za stránkou a lomítkom. Napríklad: Ak napíšete jozko-ferko, odkaz na váš profil bude vyzerať nasledovne: audio.com/jozko-ferko. Na svoj profil môžete nahrať aj váš avatarový obrázok (alebo fotografiu), ktorú môžu uvidieť ostatní a vyplniť ďalšie údaje, napríklad niečo o vás. Zmeny uložte potvrdením tlačidla save.Neskôr môžete svoj profil upraviť tak, že po otvorení stránky kliknete na odkaz Go to My Audio, potom na odkaz profile a upravíte svoje údaje.

Nahratie audio súboru

Keď chcete nahrať svoj audio súbor na stránku Audio.com, na vašej stránke (dostanete sa na ňu po aktivovaní odkazu go to My Audio) stlačíte tlačidlo upload. Otvorí sa vám stránka, kde stlačíte tlačidlo na vybratie súboru. Na stránku môžete nahrávať súbory formátu WAV, MP3 a iných populárnych zvukových formátov. Počkáte, pokiaľ sa vám súbor nahrá na server. V editačnom poli Audio Title môžete upraviť názov skladby. V editačnom poli Permalink opravíte časť odkazu na vašu skladbu. Odkaz zvykne vyzerať takto (bez zátvoriek): https://audio.com/[profilový trvalý odkaz]/[trvalý odkaz na vašu skladbu], ktorý ste práve upravili. Ďalším krokom je určiť, do ktorej kategórie chcete zaradiť váš súbor. Aktivujete tlačidlo pod textom category a po otvorení ponuky zapnete režim fokusu a použitím kláves tab a shift+tab vyberiete kategóriu, v ktorej sa má súbor nachádzať. Výber potvrdíte klávesom enter. Ocitnete sa na editačnom poli description, kde napíšete popis vašej nahrávky. Ďalším tlačidlom je upload image, pomocou ktorého môžete nahrať obrázok pre nahrávku. Vďalšom kroku určíte, kto si bude môcť vypočuť vašu nahrávku. Ak aktivujete prepínač Public, každý, komu ste poslali odkaz na váš profil, si bude môcť nahrávku vypočuť. Pokiaľ aktivujete prepínač Unlisted, iba vy a ľudia, ktorým pošlete odkaz na vašu skladbu, si ju budú môcť vypočuť. Predvolene je tento prepínač začiarknutý. Ďalším v poradí je Allow other users to download my files, ktorého začiarknutím povolíte iným ľuďom stiahnutie súboru. Predvolene toto začiarkávacie políčko nie je začiarknuté. Posledným sú tlačidlá Save a Cancel. Prvým uložíte vašu nahrávku, druhým zrušíte nahrávanie vašej nahrávky na server. Po stlačení tlačidla cancel sa objaví na konci stránky otázka, či skutočne chcete zrušiť nahrávku.

Zdieľanie, upravovanie a odstraňovanie nahrávok

Vašu nahrávku nájdete v sekcii My audio hneď potom, ako ste ju nahrali na server. Ak presuniete na názov vašej nahrávky myš (cez klávesové skratky je to možné), hneď nad odkazom s vašou nahrávkou sa nachádza tlačidlo play, ktorým nahrávku spustíte. Ďalším tlačidlom je tlačidlo delete, ktorým môžete nahrávku vymazať. Druhým tlačidlom je tlačidlo edit, vďaka ktorému môžete upraviť informácie o nahrávke, ako aj zmeniť audio po aktivovaní tlačidla Replace audio. Úprava údajov o nahrávke je rovnaká, ako popisujeme vyššie. Ďalšie tlačidlo je nepopísané tlačidlo pre stiahnutie nahrávky. Posledným tlačidlom je tlačidlo Share, ktoré slúži na zdieľanie nahrávky. V prípade prvého, tretieho a štvrtého tlačidla sa vám zobrazia možnosti na konci stránky. Po aktivácii tlačidla Share môžete zdieľať vašu nahrávku priamo na Facebooku, Twittery, alebo kopírovať odkaz pre zdieľanie skladby. Ten potom môžete poslať svojim kamarátom. Ak sa nachádzate na stránke vášho profilu, nájdete tam zoznam všetkých skladieb, ktoré ste nahrali na Audio.com. Ak kliknete na jednu skladbu, zobrazia sa vám tlačidla pre jednu skladbu.

Slovo na záver

Stránku sme skúšali s použitím prehliadačov Mozilla Firefox, Google Chrome a Brave. Používali sme čítač obrazovky NVDA. Stránka je zatiaľ celkom dobre prístupná pre nevidiacich, až na drobné detaily, ktoré spomíname v tomto článku.

5 komentárov

 1. Marco Oros
  Marco Oros 28. októbra 2022

  Zdravím. Tak, už majú aj vlastný prehrávač. Tam je posuvník, v ktorom môžete pretáčať nahrávku šípkami. Ďalej tlačidlo pre stiahnutie audia je označené, ako „download audio“. V prístupnosti sa posunuli dopredu, takže sláva! Aspoň zatiaľ.

 2. Marco Oros
  Marco Oros 2. novembra 2022

  Opäť zdravím.
  Tak, tlačidlo play je zobrazované pri súboroch už bez toho, aby ste museli umiestniť myšku na skladbu. Hovorím o stránke Audio.com profilu. Zrejme to upravili teraz.

 3. Marco Oros
  Marco Oros 20. decembra 2022

  Tak, funkcia „Search“ je konečne dostupná. Znamená to, že si môžete vypočuť, prípadne aj stiahnuť nové audio súbory. Samozrejme platí to iba vtedy, pokiaľ niekto nastavil svoje audio na verejné a povolil sťahovania.

 4. Marco Oros
  Marco Oros 29. decembra 2022

  Opäť ku vyhľadávaniu na Audio.com:
  Pokiaľ chcete zobraziť iba najnovšie audio nahrávky, spravíte to takto:
  Na stránke Audio.com kliknete na search. Otvoríte kontextovú ponuku tlačidlom pod textom filter a klávesom tab nájdete položku audio. Potvrdíte ju tlačidlom enter. Ďalej nájdete tlačidlo sort by, opäť ho aktivujete a tabulátorom nájdete možnosť most recent a tú potvrdíte.

 5. Marco Oros
  Marco Oros 25. apríla 2023

  Zdravím.
  Opäť zmenili rozhranie Audio.com. Po novom je tam prvok prikliknutia pre upload, ktorý začína slovami „drag and drop file here“. Dá sa naň stlačiť enter cez klávesnicu. Potom treba určiť, kde zaradiť audio súbor. Ďalej sa už súbor načíta. Po stlačení tlačidla edit metadata to funguje tak, ako spomínam v článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.