Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Bezpečnosť na internete, seminár o nástrahách v online svete a ako sa s nimi vysporiadať

V utorok 22.6.2021 od 15:00 sa uskutočnil online seminár s nosnou témou Bezpečnosť v online priestore. Témou sprevádzal účastníkov pracovník bezpečnostnej spoločnosti Eset Ondrej Kubovič. V auditóriu, teda doma za svojimi počítačmi, sedeli nevidiaci a slabozrakí ľudia. V priebehu seminára boli preberané rôzne typy bezpečnostných hrozieb a foriem útokov, ktoré môžeme zažiť na vlastnej koži či priamo vo svojom počítači a mobilnom telefóne. Priestor bol venovaný aj útokom, ktoré zneužívajú služby prístupnosti v zariadeniach s Android-om. Značný priestor pohltila debata ohľadom zabezpečenia prístupu do internet bankingu. Účastníci debatovali s pánom Kubovičom o rôznych prípadoch útokov ako aj o spôsoboch ako sa im brániť a predchádzať. Priestor bol venovaný aj postrehom účastníkov používajúcich čítače obrazovky v súvislosti so špecifikami vyskytujúcimi sa v prípadoch prístupu do internet bankingu v počítači s nainštalovaným antivírusovým softvérom a s podporou čítača obrazovky.

Seminár bol sprevádzaný záujmon účastníkov, ktorí predkladali množstvo otázok týkajúcich sa témy. Záverom sa zhodli na prínose uvádzaných informácií ako aj na spôsobe a forme vedenia lektorom. Pán Kubovič pripravil prezentáciu k téme seminára, ktorú si môžete stiahnuť z nasledujúcich odkazov.

Bezpečnosť na internete Ondrej Kubovič Eset, pdf formát 1,6MB

Jeden komentár

  1. Peter
    Peter 25. júna 2021

    Simpaticka a velmi uzitocna aktivita. V buducnosti by mozno bolo fajn to lepsie propagovat, ja napriklad o tom citam teraz prvy krat. Je to asi aj moja chyba, predpokladam, ze na fb to bolo (som fb ignorant), ale tak prinajmensom sem na web by sa dalo nieco napisat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.