Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Corvus 2020.2.0: CP, Internetové rádiá aj hlasová asistentka

Používatelia aplikačného setu Corvus dostali pod stromček vianočný darček. Novú verziu Corvusu. Pribudli nové moduly a vylepšenia sa dočkala napríklad obrazovka počas hovoru.

Telefonovanie

Na obrazovke počas hovoru pribudli nové možnosti. Za zmienku určite stojí možnosť obsluhovať telefónne ústredne a hlasové schránky. Priamo z obrazovky hovoru v Corvuse môžete stláčať tlačidlá a vysielať DTMF signály. Nie je tak viac potrebné vypínať obsluhu hovorov. Takisto môžete na obrazovke hovoru stlmiť mikrofón, alebo uskutočniť konferenčný hovor.

Cestovné poriadky

V novej verzii Corvusu pribudol modul cestovné poriadky. Ide o priame prepojenie na službu CP, ktorú určite používate na vyhľadanie vlakov či autobusov. Odteraz môžete CP používať priamo v prostredí Corvusu. Funguje vyhľadávanie autobusov, vlakov i MHD. Ak ste doteraz používali Android aplikáciu, na modul v Corvuse si rýchlo zvyknete a na klasickú appku čoskoro zabudnete.

Internetové rádiá

Nová verzia Corvusu ponúka aj databázu internetových Rádií. Môžete tak počúvať Slovenské i zahraničné rozhlasové stanice. Modul je priamo prepojený s databázou radiobrowser.info. Modul si pamätá naposledy prehrávané stanice a umožňuje ukladať stanice medzi obľúbené. Stanice môžete vyhľadať zadaním názvu, alebo podľa jazyka či krajiny.

Vylepšenia v hudobnom prehrávači

Vylepšení sa dočkal aj hudobný prehrávač. Odteraz môžete knihy prehrávať rýchlejšie a ak ste zvyknutí čítať vo vlakoch s otvorenými oknami, môžete si prehrávanie výrazne zosilniť. Pribudol tiež ekvalizér, takže si môžete upraviť výšky, stredy a basy podľa ľubovôle.

Hlasová asistentka

Na záver spomeňme ešte jednu zaujímavú funkciu. Nová verzia Corvusu disponuje aj hlasovou asistentkou. Spúšťa sa pridržaním tlačidla 1-shift na hlavnej obrazovke. Reaguje napríklad na povely zobuď ma o siedmej, Zavolaj Ondrejovi Rosíkovi, vyhľadaj na Google, nahraj, nová poznámka. Celý zoznam povelov je priamo v pomocníkovi Corvusu.

Corvus aktualizujete priamo z notifikácie, ktorú by ste mali vidieť na hlavnej obrazovke Corvusu, prípadne z menu pomocník. Celý zoznam noviniek nájdete na corvuskit.com.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.