Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google Kalendár: preposielanie oznámení mimo Gmail účtu

Ak používate na organizáciu pracovných úloh aplikáciu Google Kalendár a váš pracovný e-mailový účet nie je Gmail, môže sa stať, že vám prekáža doručovanie pripomienok a oznámení z Google Kalendára na súkromný e-mailový účet.

Nasledovným postupom si môžete nastaviť preposielanie správ z Google kalendára na inú e-mailovú adresu, napríklad pracovný e-mailový účet.

 1. Prihláste sa do vášho gmail účtu: V internetovom prehliadači otvorte stránku google.sk. Z vyhľadávacieho poľa prejdite na Prihlásiť stlačením Shift+tabulátor. Ak už ste prihlásení, namiesto Prihlásiť je uvedené vaše meno.
 2. Otvorte aplikáciu Gmail. V tom istom okne internetového prehliadača prejdite na položku Gmail, nájdete ju ako prvú položku na stránke google.sk alebo v ponuke Aplikácie. Stlačením enter ju potvrďte. V tom istom okne prehliadača sa spustí aplikácia Gmail.
 3. Nájdite a potvrďte položku Nastavenia. Je to rozbaľovacia ponuka. Po rozbalení nájdite šípkou nadol položku Nastavenia a potvrďte ju stlačením enter.
 4. Tabulátorom nájdite položku „Preposielanie, POP a IMAP“ a potvrďte ju.
 5. Tabulátorom alebo písmenom b v prehliadacom režime nájdite tlačidlo „Pridať adresu na preposielanie“ a potvrďte ho.
 6. Otvorí sa dialógové okno na zadanie e-mailovej adresy, na ktorú sa budú správy preposielať. Nachádzate sa v editačnom poli na zadanie adresy. Napíšete adresu a tabulátorom prejdete na tlačidlo Pokračovať, ktoré potvrdíte. Zobrazí sa oznam o tom, kam sa budú preposielať správy. Opäť Potvrdíte tlačidlo pokračovať. Zobrazí sa oznam o odoslaní overovacieho kódu. Potvrdíte tlačidlo OK, aby sa oznam zatvoril.
 7. Na e-mailovú adresu, kam sa budú správy preposielať, je odoslaná správa s overovacím kódom. Kód zoberiete do schránky pre kopírovanie a vrátite sa naspäť do okna internetového prehliadača, kde vykonáte nastavenia. Nájdete editačné pole „overovací kód“ a vložíte doň doručený kód. Tabulátorom prejdete na tlačidlo Overiť a potvrdíte ho. Po úspešnom overení vám čítač oznámi, že je všetko v poriadku. V opačnom prípade ste vrátení naspäť do poľa na zadanie overovacieho kódu.
 8. Tabulátorom prejdete na odkaz „Vytvoriť filter“ a potvrdíte ho. Vytvorenie filtra je dôležité, aby boli preposielané iba správy týkajúce sa kalendára. Bez filtra budú preposielané všetky správy.
 9. Zobrazí sa dialógové okno na zadanie parametrov filtra. Nachádzate sa v poli „Od koho“. Vpíšete adresu „calendar-notification@google.com“. Tabulátorom prejdete na výberové pole „Komu“, kde si vyberiete vašu pracovnú adresu.
 10. Tabulátorom prejdete na Vytvoriť filter a potvrdíte. Zobrazí sa dialóg s podrobnejšími možnosťami nastavenia filtrovania. Tabulátorom prejdete na zaškrtávacie pole Odstrániť a označíte ho medzerníkom. Tabulátorom prejdete na Vytvoriť filter a potvrdíte enterom.
 11. Nastavenie je dokončené. Môžete ukončiť Nastavenia a vrátiť sa do vášho účtu potvrdením položky Gmail v úvode stránky.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.