Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

NVDA: Rozšírená práca s aplikáciou Outlook

Používate pre elektronickú poštu aplikáciu Outlook? Privítali by ste zopár vylepšení pre jej ovládanie? Riešením môže byť doplnok pre čítač NVDA Outlook Extended.

Rozšírenie pridáva niekoľko klávesových skratiek zlepšujúcich prácu s aplikáciou inštalovanou v počítači, ako aj s jej webovou verziou v Office 365.

Doplnok nainštalujeme zo stránky doplnkov NVDA inštalovať doplnok Outlook Extended.

Po inštalácii máme k dispozícii nasledujúce príkazy pri práci v prostredí aplikácie Outlook:

  • Alt+1 až Alt+ 0 a Alt+ = prečíta hlavičky jednotlivých sekcií správy, úlohy, udalosti v kalendári, stlačené dvakrát rýchlo za sebou presunie fokus na túto hlavičku ak je to možné;
  • NVDA+shift+I (rozloženie desktop) / NVDA+ctrl+shift+I (rozloženie laptop): Oznámi informačný panel v správe, udalosti v kalendári alebo v úlohe. Stlačené dvakrát rýchlo za sebou presunie na informačný panel fokus. Stlačené trikrát rýchlo za sebou skopíruje informáciu do schránky.
  • NVDA+shift+A (rozloženie desktop) / NVDA+ctrl+shift+A (rozloženie laptop): Oznámi počet a názvy príloh v okne správy. Stlačené dvakrát rýchlo za sebou presunie fokus na prílohy.
  • NVDA+shift+M (desktop) a NVDA+ctrl+shift+M (laptop): Presunie fokus do tela správy
  • Ctrl+alt+ľavá a pravá šípka: V zozname kontaktov presúva medzi poliami vybratého kontaktu.
  • Ctrl+q: Označí správu alebo vybraté správy v zozname správ ako prečítané.
  • Ctrl+u: Označí správu alebo vybraté správy v zozname správ ako neprečítané.

Uvedené skratky využívajú horný rad číslic nad písmenami. To platí pre anglické rozloženie klávesnice. Aj iné príkazy sú uvedené pre anglickú verziu aplikácie Outlook. Pre slovenskú variantu môžu byť niektoré príkazy iné. Príkazy si prispôsobíme v dialógu pre úpravu klávesových skratiek priamo v NVDA.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.