Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Prírastkové hry: Komunikácia medzi hráčmi a činnosť hry aj po jej vypnutí

Určite si pamätáte na môj článok o prírastkových hrách, ktoré sú prístupné aj pre ľudí so zdravotným postihnutím. V tomto článku sa pozrieme na niektoré zaujímavosti, ktoré tieto prírastkové hry môžu obsahovať. Pozor, netýka sa to všetkých prírastkových hier. Ako príklad sme si zobrali na mušku hru Melvor idle. Práve táto hra obsahuje všetky možnosti, ktoré môžu prírastkové hry obsahovať.

Fórum hry

Prírastkové hry nemajú väčšinou svoje fórum. Ako alternatíva sa však ponúka Reddit. V novšej verzii nie je ale Reddit pre nevidiacich takmer vôbec prístupný, dokonca ani so slovenským či českým prekladom. Môžeme preto použiť starý Reddit tak, že adresu upravíme, aby začínala na old.reddit.com namiesto pôvodného reddit.com.

Čet hry

Prírastkové hry nezvyknú mať svoj vlastný čet. Vďaka platforme Discord si môžu dať zriadiť čet aj ku prírastkovej hre. Discord je prístupný aj cez webový prehliadač. Po zaregistrovaní na Discorde si môžete četovať s hráčmi ktorejkoľvek hry, ktorá má svoj čet na tejto platforme.

Aktivácia hry aj po jej vypnutí

Niektoré prírastkové hry sú aktivované aj počas vypnutia hry, ak sme spustili nejaký proces v hre. V takom prípade sa zobrazí dialógové okno s aktuálnou činnosťou počas našej neprítomnosti.

Uloženie hry on-line

Prírastkové hry, ako aj niektoré ďalšie on-line jednohráčové hry sa zvyknú ukladať na lokálnom disku hráča. V nastaveniach takýchto hier býva aj možnosť importu a exportu hry, ako aj stiahnutie samotného exportu vo formáte TXT. Potom text exportu hry okopírujeme a importujeme v ďalšom editačnom poli. Niektoré hry majú aj možnosť registrácie, takže celá hra sa bude ukladať ako cloud. Napriek tomu sa môžeme rozhodnúť, či budeme hru hrať na vašom disku, alebo on-line.

Záver

Všetky tieto veci sa týkali hry spomínanej vyššie. Niektoré prírastkové hry môžu mať aspoň dve so spomínaných možností (Subreddit na Reddite, Čet na Discorte).

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.