Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Prístupný život – inkluzívnejší život: Konferencia o prístupnosti pre ľudí so zrakovým postihnutím

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vás pozýva na záverečnú online konferenciu k projektu realizovanému v rámci programu Erasmus+ Od vzdelávania k inklúzii (From Education to Inclusion – EDI), ktorú organizuje s partnermi projektu Podporným centrom pre študentov so špecifickými potrebami Masarykovej univerzity, Brno Teiresiás a švédskou spoločnosťou Funka. Konferencia sa uskutoční dňa 22. februára 2022, 9:00 – 11:10 hod. Konferencia bude zameraná na prístupnosť pre ľudí so zrakovým postihnutím v oblasti zastavaného prostredia, dopravy, informácií a v oblasti komunikácie v kontexte verejnej správy.

Hlavné témy konferencie:

  • Ukážeme vám príklady dobrej praxe na Slovensku a v iných európskych krajinách
  • Budeme diskutovať o prístupnosti prostredia, v ktorom žijete
  • Ponúkneme ľuďom so zrakovým postihnutím tipy a triky, ako vysvetliť okoliu, čo je potrebné urobiť, aby ste mohli uplatňovať svoje práva v oblasti prístupnosti.
  • Zástupcom verejnej správy ukážeme výhody zabezpečenia prístupnosti
  • Odprezentujeme vám výsledky 2,5 ročnej spolupráce partnerov projektu v oblasti vzdelávania zamestnancov miestnych samospráv a lídrov so zrakovým postihnutím v oblastiach prístupnosti a sebaobhajoby.

Jazyky konferencie: anglický, slovenský, český (bude zabezpečené tlmočenie z angličtiny do slovenčiny a späť)

Viac informácií o projekte nájdete tu.

Predbežný program konferencie nájdete na stránke projektu v krátkom čase. Ak vás naše online podujatie zaujalo, zaregistrujte sa, prosím, čím skôr.

V prípade otázok nás kontaktujte na: Praktické informácie: sokol@unss.sk Informácie týkajúce sa obsahu: hajdukova@unss.sk

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.