Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Služby digitálnej knižnice SKN sa stali prívetivejšie pre používateľov iPhonov

Sťahujete a počúvate audio knihy z fondu Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči? Ste zároveň používateľom mobilného telefónu iPhone a používate ho na ich počúvanie? Mali ste problém so správnym poradím skladieb v albume po naimportovaní knihy do iPhonu? Ak aj vás odrádzala táto situácia od počúvania niektorých kníh z fondu SKN, tak vedzte, že SKN zapracovala drobnú, no príjemnú funkcionalitu do Digitálnej knižnice. Ide o vylepšenie, ktoré umožňuje každému čitateľovi s prístupom ku MP3 knihám zapnúť generovanie správneho poradia súborov pre IOS.

Kde sa nastavenie nachádza

Po prihlásení sa do Digitálnej knižnice prihlasovacím menom a heslom prejdeme na časť Prihlásený (stláčame písmeno h s čítačom) a následne tabulátorom nájdeme a potvrdíme odkaz Upraviť údaje. Tabulátorom nájdeme rozbaľovacie pole správne poradie súborov mp3 pre IOS a šípkami dole alebo hore nastavíme hodnotu áno. Zmenu nastavíme potvrdením tlačidla Odoslať.

Ako sa nastavenie prejaví

Po vygenerovaní zip archívu s knihou, jeho stiahnutí a naimportovaní do iPhonu z počítača použitím aplikácie iTunes, máme k dispozícii v aplikácii Hudba album so správnym poradím skladieb. Názvy skladieb začínajú poradovým číslom, napríklad 001 či 023, avšak je to iba drobnosť v porovnaní s tým, ako sa zlepšil komfort plynulého počúvania skladieb v správnom poradí.

Táto úprava zlepšuje počúvanie audio kníh z fondu Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči pre používateľov iPhonov a tak už môžu na počúvanie využívať bez obáv aj svoj mobilný telefón.

Poznámka na záver: SKN zapracovala túto úpravu v krátkom čase. Od nášho podnetu neuplynul ani celý mesiac a úpravu môžu používať všetci čitatelia.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.