Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Vypočujte si 3D zvukové nahrávky

Portál PCRevue.sk priniesol nedávno článok Nahrávanie prírody v 3D. Binaurálne audio je čoraz obľúbenejšie s opisom princípu fungovania binaurálneho audia. Ide o nahrávanie zvuku zodpovedajúce reálnemu zneniu. Pri počúvaní má poslucháč zvukový vnem, akoby bol priamo vtiahnutý do deja. Nevšedné nahrávky sú dostupné na Youtube. Pre navodenie správneho vnemu je potrebné počúvať nahrávky s nasadenými slúchadlami, navyše je dôležité, aby boli nasadené správne. Niektoré nahrávky upozornia na túto potrebu a snažia sa pomôcť s testom správneho nasadenia. Efekt v nahrávkach nižšie je možné dosiahnuť aj úpravou existujúcich stereofonických nahrávok, pričom je potrebné poznať a dodržať princíp vnímania 3D zvuku ľudským uchom a jeho vyhodnotenia mozgom.

Zopár 3D nahrávok z Youtube

Virtual Barber Shop Hair Cut
The Interrogation Chamber
Best of 8D Audio (Mix) – 2019 Popular Songs
Imagine Dragons – Believer (8D AUDIO)
Queen – Bohemian Rhapsody (8D AUDIO)
Justin bieber DJ snake ft.Let me love you (9D audio experience)

Jeden komentár

  1. Marco Oros
    Marco Oros 19. februára 2019

    Zdravím!
    Binaurálny zvuk sa využíva aj pri binaurálnych frekvenciách. Určitá vzdialenosť frekvencii (hlavne čistých sínusoidov) vytvára ďalšiu frekvenciu, čo je binaurálna frekvencia. Možno aj o tom by bol zaujímavý článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.