Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Vyučovanie informatiky nevidiacich

V piatok 9.11.2018 sa v priestoroch FMFI UK v Bratislave uskutočnil Seminár o výučbe informatiky nevidiacich žiakov nižšieho sekundárneho vzdelávania. Hlavné ciele seminára boli:

  • prezentovať učebné materiály na výučbu informatiky pre nevidiacich,
  • výmena skúseností medzi učiteľmi informatiky a odborníkmi z oblasti didaktiky informatiky a špeciálnej pedagogiky,
  • nadviazanie spolupráce medzi učiteľmi na špeciálnych a bežných školách.

Prezentované učebné materiály sú výsledným produktom projektu KEGA 014UK-4/2016 s názvom Rozvoj kompetencií nevidiacich žiakov ZŠ potrebných pre život v 21. storočí. Ide o spoločný projekt pedagógov a študentov Katedry základov a vyučovania informatiky na FMFI UK a pracovníkov Centra podpory študentov so špecifickými potrebami UK. Učebné materiály pokrývajú učivo tematických celkov: Práca s textom, Práca so zvukom, Algoritmy a programovanie, Práca s matematickým textom, Práca s internetom. K jednotlivým učebným textom sú k dispozícii aj dátové súbory na precvičovanie zručností a reliéfne obrázky ilustrujúce priestorové rozloženie a veľkostné propozície objektov.

Učebné materiály sú k dispozícii na webovom portáli Vyučovanie informatiky nevidiacich.

Akákoľvek spätná väzba od žiakov a učiteľov, ktorí s týmto učebným textom pracujú, bude pre autorov cenným materiálom na zlepšenie.

Za kolektív autorov napísala Mária Stankovičová

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.