Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

TV vysielanie s audio komentárom – Aké riešenie zvoliť?

Vážení čitatelia. Hromadia sa nám požiadavky na poskytnutie rady či odporúčania na technické riešenie, ktoré by zaručilo bezproblémové sledovanie televíznych programov s audiokomentárom. Nakoľko nedisponujeme potrebným technickým zabezpečením a nie je ani v našich silách organizačne zabezpečiť otestovanie vhodnosti jednotlivých technických riešení, ktoré ponúkajú jednotliví sprostredkovatelia televízneho signálu, tak sme sa rozhodli zrealizovať prieskum medzi Vami a tak zozbierať Vaše skúsenosti a technické riešenia, ktoré sú priamo overené praxou a fungujú.

Zašlite nám prosím Vaše technické konfigurácie cez nasledujúci formulár, kontaktné adresy BlindRevue alebo prostredníctvom komentárov k tomuto článku.

Odpovedzte na nasledujúce otázky:

Uvádzame jedno z overených riešení:
Poskytovateľ televízneho signálu: SKYlink – satelitný príjem
Satelitný prijímač: GoSat GS 7060HDi
Televízny prijímač: Sony Viera WR40 (vek cca 10 rokov)
Prepojenie s TV: HDMI
Nastavenie audiokomentára je zapamätané.
Audiokomentár je možné sledovať na TV staniciach: Jednotka, Dvojka, Markíza, Doma, Dajto, ČT1, ČT2, a ďalšie české TV stanice.

Zároveň budeme veľmi radi, ak nám napíšete aj vašu skúsenosť s nefungujúcim riešením – emailom na kontaktné adresy BlindRevue alebo prostredníctvom komentárov k tomuto článku.

Za každú odpoveď ďakujeme!

6 komentárov

 1. pvagner
  pvagner 10. decembra 2018

  Kábloví operátori a rôzne OTT služby typu Magio Go, mobilná TV od Orange a pod poväčšine audio komentár neponúkajú (česť výnimkám, o ktorých žiaľ neviem, no nie že by som obzvlášť aktívne hľadal)…
  Len by som dal do pozornosti asi najlacnejšiu možnosť, ako sa pomerne dobre k audio komentáru dostať:
  DVB-T, RPI 3, RPI TV HAT https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-tv-hat/ , LibreElec, tvheadend, doplnok Kodi screen reader .
  Čo som mal možnosť stručne audio komentár zažiť najkvalitnejší je asi na RTVS. Na markíze je väčšinou odfláknutý, jojku neviem posúdiť.
  Aby som si kupoval drahý smart TV, ktorý sotva budem schopný obslúžiť, aby som na ňom prevádzkoval niečo, čo pôvodne vysielatelia ani nechceli riešiť a niečo len tak zbastlili na základe celoštátneho tlaku….
  20 rokov príležitostne sledujem TV bez audio komentára systémom ak niečo zaujímavé pozerá zvyšok rodiny a náhodou to začujem, tak si to vypočujem.

  • Marek
   Marek 18. januára 2019

   Dá sa cez Kodi prehrávať AD RTVS aj s pôvodnou stopou?

 2. Monika
  Monika 11. decembra 2018

  Mne sa nepodarilo zapnúť Audio komentár, používam:
  televízor Samsung UE 30EH 4000
  signál od Slovak Telecom, pripojenie cez Magio box

  • pvagner
   pvagner 9. januára 2019

   Podľa staršieho článku tiež tu na webe… https://blindrevue.sk/televizne-vysielanie-s-audiokomentarom/
   Magio TV vysiela Audio popis. Prepínať zvukovú stopu je však potrebné cez dialkový ovládač k magio boxu a vlastnosti televízora, ku ktorému je magiobox pripojený nie sú v tomto kontexte dôležité.

   • Peter
    Peter 1. februára 2019

    Kľúčove je, či poskytovateľ TV služieb šíri AD. Od toho vlastne závisí všetko. Ja mám poskytovateľa – lokálneho operátora a ten šíri všetky digitálene služby, vrátane AD. AD na RTVS, ČT spúšťam klasicky ovládačom. Na MARKIZE AD sledujem tak, že MARKIZA, ktorá je vysielaná v H)D mám nastavenú zvukovú stopu na AD. No a v ponuke je aj MARKIZA vysielaná v normálnom formáte, tam beží len normálna stopa s dabingom. Na príjem signálu používam TV príjmač Samsung UE32K5672SUXXH. Signál je dekódovaný kartou vloženou do modulu CAM CI+, ktorý je vložený do príslušného slotu.

 3. PETER
  PETER 24. novembra 2019

  Dnes už audiokomentár asi veľa ľudí nesleduje, skúšali sme to, ale.nemalo to žiaden efekt. Me ili.sme technológiu a pod. Skôr problémom celej dnešnej TV je, že vďaka.Markíze sa musí všetko kódovať čo spomaľuje načítavanie. Áno dáva to kontrolu nad klientami , ale je to škoda. Obmedzuje to služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.