Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

ABBYY FineReader 15 – zlepšenia funkčnosti vo viacerých oblastiach

FineReader od spoločnosti ABBYY patrí k hojne využívaným nástrojom medzi nevidiacimi a slabozrakými používateľmi informačných technológií. Využívaný je hlavne v oblasti OCR na konverziu dokumentov neprístupných pre vnímanie pomocou čítača obrazovky do prístupnej podoby. Spoločnosť ABBYY ponúka novú verziu tohto nástroja s označením 15. V predchádzajúcej verzii prešiel program zmenou dizajnu a teda aj spôsobu ovládania. Podrobnejšie sme sa tomu venovali v článku ABBYY Finereader 14 populárny OCR nástroj s novým dizajnom. V najnovšej verzií prináša niekoľko zlepšení funkčnosti, ktoré majú vplyv aj na prácu nevidiacich či slabozrakých používateľov.

Zlepšenie nastalo pri konverzii pdf dokumentov do upraviteľných formátov:

  • Ak sa pri konverzii zistí, že textová vrstva na strane je poškodená, je problém s kódovaním, alebo sa zistí iný problém, použije sa OCR pre rozpoznanie obsahu tak, aby bol dosiahnutý čo najlepší výsledok.
  • Zlepšená detekcia textu v upraviteľných poliach pdf dokumentu, napríklad poznámky a komentáre.
  • Zlepšená vernosť rozloženia dokumentu.

Nová verzia FineReadera prináša aj mnohé iné zlepšenia funkcionality. Ich podrobný prehľad nájdete v článku Čo nové prináša program ABBYY Finereader 15.

Zmeny sa nedotkli dizajnu a spôsobu ovládania aplikácie. Prechod na novú verziu zvládnu nevidiaci používatelia bez najmenších problémov.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.