Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Ďalšie informácie zo sveta zrakovo postihnutých a problematiky informačných technológií

Informácie o informačných technológiách, kompenzačných pomôckach, asistenčných aplikáciách, prístupnosti informácií či o konaní tematických podujatí a rôzne iné správy môžeme čerpať aj zo zdrojov jazykovo príbuzného prostredia. Nižšie nájdete prehľad webových stránok a niekoľko v poslednom čase uverejnených článkov. Prajeme Vám príjemné čítanie.

Poslepu.cz

Portál poslepu.cz je primárne zameraný na oblasť prístupnosti. Autori uverejňujú články o aktivitách v tejto oblasti, konaní rôznych podujatí zameraných na osvetu v oblasti prístupnosti či na problematiku rozširovania informácií medzi zrakovo postihnutými používateľmi, ako aj medzi ľuďmi bez zrakového postihnutia.

V poslednom čase vyšli: * Otázky k zákonu o prístupnosti: Séria článkov zaoberajúcich sa praktickými otázkami o prístupnosti a jej technickom riešení pre webové stránky. Napríklad Zákon o přístupnosti: Máme na webu funkcionalitu pro změnu velikosti písma. Je to k něčemu?. * Vyšiel aj článok Informační technologie v knihovnách 2020: webinář o přístupnosti webu, alebo Týden s Téčkem – přečtěte si zajímavé novinky o technologiích pro zrakově postižené . * Nájdeme tu aj informáciu o možnosti zasielania prihlášok do súťaže Cena Wernera von Siemense 2020: poslední šance na zaslání přihlášek a veľa ďalších.

Portál Pelion

Portál Pelion je zameraný na technické riešenia, návody, recenzie či používateľské skúsenosti s rôznymi asistenčnými technológiami, kompenzačnými pomôckami, prístupnými aplikáciami a podobne. V poslednom čase vyšli články venujúce sa:

Technika bez očí – Jablíčkar.cz

Portál jablickar.cz je zameraný na používateľov zariadení od spoločnosti Apple. V seriály Technika bez očí nájdeme články zamerané na používateľov iPhonov, iPadov, iBookov a Mac-ov s podporou čítača obrazovky Voice Over. V poslednom čase tu vyšli články opisujúce prvé skúsenosti s používaním najnovších modelov iPhone 12 vo všetkých jeho verziách.

Helpnet

Webová stránka Helpnet.cz sa venuje dianiu zameranému na celé spektrum zdravotných postihnutí. Nájdeme tu aj články zamerané na zrakovo postihnutých. Objavujú sa aj články zamerané na technické riešenia v rôznych oblastiach.

Kam sa ešte pozrieť?

Toto je len vzorka zdrojov, z ktorých môžeme čerpať informácie. Zaujímavé a podnetné články nájdeme aj na stránkach Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR – SONS.cz, stránkach Tyflokabinetu – Tyflokabinet.cz, stránkach Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresias, a mnohých ďalších, ktoré sa nám ponúknu pri vyhľadávaní napríklad cez službu Google.sk.

Prajeme príjemné a podnetné čítanie.

Za možnosť pracovať na telefóne iPhone s operačným systémom iOS ďakujeme spoločnosti m:zone.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.